Właściciel marki Patagonia "przekazał" swoją firmę Ziemi. Chce w ten sposób walczyć z kryzysem klimatycznym

Właściciel marki Patagonia "przekazał" swoją firmę Ziemi. Chce w ten sposób walczyć z kryzysem klimatycznym
fot. Depositphotos
Vouge / pk

"Przekazaliśmy naszą firmę planecie Ziemia" - napisał na Twitterze Yvon Chouinard, właściciel marki Patagonia, który zdecydował się przenieść ją do organizacji non-profit. Cały zysk ma wesprzeć walkę ze zmianami klimatycznymi. O nowatorskim kroku miliardera napisał jako pierwszy "The New York Times".

Jak informuje "Vouge", wartość Patagonii została oszacowana na około 3 miliardy dolarów. Jej właściciel, który już od lat wspiera ochronę środowiska i walkę ze zamianami klimatycznymi, postanowił przenieść majątek firmy do nowo założonej fundacji non-profit i funduszu.

"Akcje, które uprawniają do głosowania (ok. 2 proc. całej wartości firmy) przekazane zostaną funduszowi Patagonia Purpose Fund, natomiast pozostałe 98 proc. trafi do Holdfast Collective. Pieczę nad funduszem będzie sprawować Chouinard razem z inwestorami" - informuje "Vogue", powołując się na "NYT".

Firma Patagonia ma pozostać wierna zasadom zrównoważonego rozwoju. Z kolei zyski, które z powrotem nie zostaną w nią zainwestowane, trafią do Holdfast Collective, zapewniając tym samym wspieranie ochrony środowiska i walkę z kryzysem klimatycznym.

Patagonia o swoim kroku poinformowała na Twitterze:

"Hej, przyjaciele, właśnie przekazaliśmy naszą firmę planecie Ziemia. Okej, jest to bardziej skomplikowane, ale dzisiaj jesteśmy zamknięci, ponieważ świętujemy nowy plan uratowania naszego jedynego domu. Wrócimy jutro" - czytamy na Twitterze.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

„Pochwalony bądź” – tytuł najnowszej encykliki papieża Franciszka został zaczerpnięty z kantyku św. Franciszka z Asyżu, głoszącego chwałę cudu stworzenia.

Encyklika jest apelem papieża, aby ludzie zaczęli szanować naturę stworzoną przez Boga, jednocząc się w...

Skomentuj artykuł

Właściciel marki Patagonia "przekazał" swoją firmę Ziemi. Chce w ten sposób walczyć z kryzysem klimatycznym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.