Pakistan: polowanie islamistów na rodzinę Asii Bibi

Pakistan: polowanie islamistów na rodzinę Asii Bibi
(fot. citizengo.org)
KAI/ ed

Dwa tygodnie od ogłoszenia przez Sąd Najwyższy wyroku uniewinniającego Asia Bibi nadal jest więźniem w Pakistanie i wciąż drży o życie swoje i swoich bliskich.

Pojawiły się informacje o polowaniu islamistów na jej rodzinę. W tym celu przeszukują oni dom za domem, a ich mieszkańców porównują ze zdjęciem bliskich "bluźnierczyni", rozesłanym na telefony fundamentalistów.

Wielokrotnie zmieniali miejsce pobytu

Informacje na ten temat przekazał John Pontifex z brytyjskiego biura papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które jest w kontakcie z rodziną niezłomnej chrześcijanki. "Ostatnio wielokrotnie musieli zmieniać miejsce pobytu, aby nie zostali złapani.

Córki Asii Bibi, jeśli, przeważnie dopiero po zmroku, wychodzą na zewnątrz, zakrywają twarze. Z lusterka w samochodzie ściągnęli nawet różaniec, by nie przyciągać niczyjej uwagi" - podkreśla John Pontifex. Wskazuje, że rodzina żyje w strachu i jest przekonana, że jeśli nie uda jej się wyjechać zagranicę, to czeka ją straszna przyszłość.

"Mam nadzieję, że świat zachodni naprawdę próbuje im pomóc" 

Tymczasem prawnik pakistańskiej chrześcijanki, który w obawie o swe życie uciekł z Pakistanu do Europy stwierdził w czasie konferencji prasowej we Frankfurcie, że "tak naprawdę żaden zachodni rząd otwarcie i jednoznacznie nie zadeklarował gotowości przyjęcia Asii Bibi i jej rodziny".

"Mam nadzieję, że świat zachodni naprawdę próbuje im pomóc" - powiedział Saif-Ul-Malook. Wyznał, że kiedy jeszcze w więzieniu rozmawiał z Asią Bibi na temat opuszczenia przez jej bliskich Pakistanu, stwierdziła, że decyzję o tym, gdzie wyjechać zostawia wspierającym ich ludziom, ponieważ do momentu aresztowania nigdy nie wyjeżdżała poza swoją wioskę. "Myślę, że każdy kraj, który zapewni jej rodzinie bezpieczne i godne życie, jest dla niej do zaakceptowania" - podkreśla Saif-Ul-Malook.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pakistan: polowanie islamistów na rodzinę Asii Bibi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.