Papieska droga krzyżowa ponownie na placu Świętego Piotra

Papieska droga krzyżowa ponownie na placu Świętego Piotra
(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
1 miesiąc temu
PAP / kk

Papież Franciszek przewodniczy w Wielki Piątek nabożeństwu Drogi Krzyżowej; po raz drugi z powodu pandemii na placu Świętego Piotra, a nie w rzymskim Koloseum. Na sugestywnie oświetlonym placu jest niewielka grupa wiernych, zgodnie z regułami sanitarnymi.

W tym roku na prośbę papieża teksty odczytywane przy kolejnych stacjach przygotowały dzieci oraz młodzież z katolickiego związku skautów w miasteczku Foligno we włoskiej Umbrii i najmłodsi z rzymskiej parafii pod wezwaniem Świętych Męczenników z Ugandy. Rozważaniom towarzyszyć będą rysunki dzieci z dwóch domów pomocy.

Tematem rozważań są cierpienia dzieci - odrzucanych, głodujących, z rozbitych rodzin, wykorzystywanych i posyłanych na wojny, samotnych w pandemii, ale także ich codzienne doświadczenia i przeżycia w domu i w szkole.

W nabożeństwie uczestniczy bardzo ograniczona liczba wiernych, wśród nich młodzi rzymianie, którzy pracowali nad rozważaniami Via Crucis.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Papieska droga krzyżowa ponownie na placu Świętego Piotra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.