Papieska Rada ds. Świeckich o ŚDM w Krakowie

Papieska Rada ds. Świeckich o ŚDM w Krakowie
(fot. Piotr Żyłka)
KAI / mm

"Organizacja Światowego Dnia Młodzieży jest ogromnym zadaniem, a ścisła współpraca z Papieską Radą ds. Świeckich to klucz, by sprostać temu wyzwaniu" - powiedział bp Damian Muskus OFM kierujący pracami Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie. Pierwsze robocze spotkanie przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz Papieskiej Rady ds. Świeckich odbyło się 14 listopada w Rzymie.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko poinformował, że w dniach 10-13 kwietnia 2014 r. odbędzie się w Rzymie międzynarodowe spotkanie odpowiedzialnych za Światowe Dni Młodzieży z poszczególnych krajów świata. Ma ono służyć podsumowaniu ŚDM w Rio de Janeiro oraz zapoznaniu się z duchowym i logistycznym kierunkiem prac związanych z organizacją ŚDM w Krakowie.

Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczyli m.in. delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Światowych Dni Młodzieży bp Henryk Tomasik oraz stojący na czele krakowskiego Komitetu Organizacyjnego bp Damian Muskus OFM.

"Organizacja Światowego Dnia Młodzieży jest ogromnym zadaniem, a ścisła współpraca z Papieską Radą ds. Świeckich to klucz, by sprostać temu wyzwaniu" - podkreślał bp Damian Muskus OFM. Hierarcha przypomniał, że podawana w mediach data ŚDM w Krakowie nie jest jeszcze potwierdzona. "Czekajmy cierpliwie na oficjalną informację o dokładnym terminie oraz na wybór miejsca głównych celebracji, którym przewodniczył będzie papież Franciszek. Decyzję Ojca Świętego poprzedzić muszą jeszcze konsultacje metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza i przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisława Ryłki" - zaznaczył.

Podczas spotkania ustalono zasady współpracy miedzy Komitetem Organizacyjnym ŚDM w Krakowie, Krajowym Biurem ŚDM w Warszawie oraz Papieską Radą ds. Świeckich, która z ramienia Stolicy Apostolskiej odpowiada za organizację spotkania młodych z papieżem. Wśród poruszonych tematów znalazły się także kwestia wyboru logo oraz hymnu ŚDM, które mają być zaprezentowane na kwietniowym spotkaniu w Rzymie.

Uczestnicy rozmów omówili trzyletni program duchowego przygotowania do ŚDM, który rozpocznie się 1 grudnia br., w pierwszą niedzielę adwentu.

We czwartek rano bp Damian Muskus OFM przewodniczył Mszy "polskiej" w Bazylice św. Piotra w kaplicy św. Sebastiana przy relikwiach bł. Jana Pawła II. Wraz z pozostałymi przedstawicielami Komitetu Organizacyjnego modlił się o dobre przygotowanie i owocny przebieg ŚDM w Polsce w 2016 r.

Dzisiaj na prywatnej audiencji papież Franciszek przyjął kard. Stanisława Ryłkę, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papieska Rada ds. Świeckich o ŚDM w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.