Papieski dar dla szydłowieckiej fary

Papieski dar dla szydłowieckiej fary
(Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
6 miesięcy temu
KAI/dm

Papież Franciszek przekazał swoją piuskę dla parafii św. Zygmunta w Szydłowcu. Dar przywiózł z Rzymu ks. Albert Warso z Kongregacji Nauki Wiary.

3 czerwca w Szydłowcu odbył się Festival Body, czyli spotkanie z udziałem młodych. Z powodu obostrzeń sanitarnych wydarzenie odbyło się w formie on-line. W tym roku gościem specjalnym był restaurator Wojciech Modest Amaro. Organizatorem festiwalu młodych była Fundacja Strefa JP2 w Szydłowcu.

Dar został przekazany na ręce proboszcza szydłowieckiej fary i dziekana szydłowieckiego ks. Marka Kucharskiego. Wraz z piuską papież Franciszek przekazał własnoręcznie podpisany list z okazji Festiwalu Body z udziałem młodych.

- Przywiozłem z Rzymu prezent od Ojca Świętego, który wie, że w Szydłowcu zgromadziła się młodzież. Wie również, że tutaj jest Strefa Jana Pawła II. Papież jest z nami - mówił ks. prałat Albert Warso.

W tym roku gościem specjalnym wydarzenia był Wojciech Modest Amaro - polski kucharz i restaurator znany z programów telewizyjnych oraz dzielenia się dobrem i świadectwem swojej wiary. Piąta edycja festiwalu odbyła się pod hasłem „ABBA”.

Wojciech Modest Amaro mówił, że kryzys ojcostwa to kryzys wiary. - To są naczynia połączone. Mam 19-miesięcznego syna. Dla mnie męstwo we współczesnym świecie to jest naśladowanie Chrystusa z racji w jakich czasach żyjemy, jaka jest presja wywierana na ludzi wierzących. Żeby być dobrym ojcem, trzeba zaprzeć się samego siebie. Bycie ojcem to jest zrezygnowanie z samego siebie dla rodziny. To życie pełne poświęcenia. To nasze powołanie – mówił Wojciech Modest Amaro.

Festival Body zakończył się apelem jasnogórskim i adoracją Najświętszego Sakramentu.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
10,70 zł
15,29 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papieski dar dla szydłowieckiej fary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.