Papież na Boże Ciało: Eucharystia jest szkołą miłosierdzia i solidarności

Papież na Boże Ciało: Eucharystia jest szkołą miłosierdzia i solidarności
(fot. PAP/EPA/FILIPPO MONTEFORTE / POOL)
PAP / jb

"Eucharystia, źródło miłości dla życia Kościoła, jest szkołą miłosierdzia i solidarności" - te słowa papieża Franciszka zamieścił Watykan na jego profilu na Twitterze w obchodzoną w czwartek uroczystość Bożego Ciała. Watykańskie obchody odbędą się w niedzielę.

 

"Kto karmi się Chlebem Chrystusa, nie może pozostać obojętnym na tych, którzy nie mają chleba powszedniego" - brzmi dalsza część przesłania papieża na Twitterze.

Cztery lata temu Franciszek przeniósł watykańskie obchody Bożego Ciała z czwartku na nadzielę, tak jak we Włoszech, gdzie nie jest to dzień świąteczny. W niedzielne popołudnie Franciszek odprawi mszę z okazji Bożego Ciała w bazylice Świętego Piotra z udziałem ograniczonej liczby wiernych z powodu reżimu sanitarnego.

DEON.PL POLECA


Przed tą zmianą papieska msza była odprawiana na placu przed bazyliką Świętego Jana na Lateranie, skąd potem wyruszała procesja do bazyliki Matki Bożej Większej.

W 2018 roku Franciszek przewodniczył tej mszy w nadmorskiej dzielnicy Rzymu, Ostia, a dwa lata temu na przedmieściach Casal Bertone.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież na Boże Ciało: Eucharystia jest szkołą miłosierdzia i solidarności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.