Papież Franciszek zachęca do odmawiania Nowenny Pompejańskiej

Papież Franciszek zachęca do odmawiania Nowenny Pompejańskiej
pl.depositphotos.com
vaticannews.va/dm

Do udziału w Nowennie Pompejańskiej zaprosił Papież Franciszek podczas ostatniej audiencji generalnej. Ojciec Święty przypomniał, że tradycja ludowa poświęca miesiąc maj Matce Bożej i zachęcił także do udziału w maratonie modlitewnym w jedności z sanktuariami maryjnymi na całym świecie w intencji ustania pandemii. W sobotę w Pompejach odmówiono również Suplikę do Królowej Różańca Świętego.

Informację podał The Vatican News.

DEON.PL POLECA
Sanktuarium w Pompejach zostało wybrane do poprowadzenia tej modlitwy różańcowej w intencji ustania koronawirusa 30 maja. 

8 maja w Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej odmówiono tradycyjną modlitwę zwaną Supliką do Królowej Różańca Świętego. Suplika odmawiana jest w Pompejach dwa razy w roku: w październikowe święto Królowej Różańca i 8 maja.

Ułożył ją budowniczy pompejańskiej świątyni, bł. Bartolo Longo, a wielokrotnie cytował Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae”.

Po ubiegłorocznych uroczystościach, które z powodu obostrzeń sanitarnych, odbywały się za zamkniętymi drzwiami, wierni ponownie mogli wziąć udział w nabożeństwie.

- Apel Papieża to zachęta do intensywniejszej modlitwy, koniecznej w tej trudnej sytuacji, którą przeżywa cały świat - powiedział abp Tommaso Caputo, papieski przedstawiciel dla sanktuarium w Pompejach, wyjaśniając również znaczenie suplikacji.

- W słowach napisanych przez bł. Bartolo Longo prawie 140 lat temu, zawarte są prośby, niepokoje, troski i pragnienia całej ludzkości. Głęboka miłość, jaką młody prawnik żywił do Matki Bożej, sprawiła, że mówił do Niej jak syn do matki. W ten sposób wyraził to, co każdy z nas nosi w sercu i co chciałby powiedzieć «najczulszej z matek», Tej, która wie, jak słuchać, jak przyjmować i która daje nam wszystkim swoją miłość - powiedział papieskiej rozgłośni abp Caputo.

- Matka Boża wie, «jak wiele nieszczęść i utrapień nam doskwiera» - to słowa Bartolo Longo – zna «kłopoty i udręki, które przygniatają nasze życie». Jako Matka nas, grzeszników, jest także naszą orędowniczką, naszą nadzieją i z pewnością zlituje się nad nami, nawet jeśli jesteśmy «niewdzięcznymi i niezasługującymi na to dziećmi», ponieważ Jej matczyne serce «nie pozwoli, abyśmy my, Jej dzieci, pozostali zagubieni» - podsumował.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek zachęca do odmawiania Nowenny Pompejańskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.