Papieski wysłannik spędzi Wielki Tydzień w Iraku

Papieski wysłannik spędzi Wielki Tydzień w Iraku
(fot. youtube.com)
KAI / slo

Wysłannik Ojca Świętego - kard. Fernando Filoni uda się w najbliższych dniach do Iraku, aby spędzić Wielki Tydzień z rodzinami uchodźców, którzy schronili się na terenie autonomicznego regionu Kurdystanu - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Jak zaznaczono, wizyta prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, byłego nuncjusza w Iraku, ma być wyrazem stałej troski papieża Franciszka o los rodzin chrześcijańskich i innych ofiar wysiedlenia zwłaszcza z Mosulu i równiny Niniwy. Ojciec Święty modli się za nich i ma nadzieję, że będą mogli wrócić do swych domów, żyjąc nadal tam, gdzie zamieszkiwali od wieków, w dobrych relacjach ze wszystkimi.

DEON.PL POLECA
Zaznaczono, że te doświadczające przemocy rodziny uczestniczą w cierpieniach samego Chrystusa. Kard. Filoni przekaże im wyrazy solidarności wiernych diecezji rzymskiej. Zbierali oni ofiary na ten cel w poszczególnych parafiach. Zawiezie także tradycyjne włoskie ciasto wielkanocne, tzw. colombę.

Ponadto Ojciec Święty przekazał za pośrednictwem episkopatu nigeryjskiego konkretne wyrazy swej solidarności ciepiącym z powodu przemocy mieszkańcom północnej części tego kraju - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papieski wysłannik spędzi Wielki Tydzień w Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.