Papież: dość nienawiści, zjednoczmy się w smutku i pomóżmy Turcji oraz Syrii

Papież: dość nienawiści, zjednoczmy się w smutku i pomóżmy Turcji oraz Syrii
fot. depositphotos.com
KAI

W obliczu tragedii w Syrii i w Turcji, Papież Franciszek napisał na Twitterze, że nadszedł czas na współczucie, nadszedł czas na solidarność. Dość nienawiści, dość wojen i podziałów prowadzących do samozniszczenia. W smutku zjednoczmy się, pomóżmy cierpiącym, budujmy pokój i braterstwo na świecie.

Ojciec Święty wystosował kolejny apel do społeczności międzynarodowej po katastrofie, która dotknęła ludność dwóch krajów, zdewastowanych przez poniedziałkowe trzęsienie ziemi. Po raz kolejny Papież zwrócił się w dziewięciu językach, aby rozpowszechnić przesłanie zachęcające do pokoju i do bliskości ze wszystkimi dotkniętymi tym dramatem osobami.

Liczba ofiar śmiertelnych – wciąż prowizoryczna – rośnie z godziny na godzinę i przekroczyła już 24 tys. Ratownicy pracują dzień i noc, szukając oznak życia wśród gruzów zburzonych budynków. Istnieje obawa, że prawdziwa ilość zmarłych w wyniku katastrofy jest znacznie wyższa niż obecne szacunki. W Turcji do tej pory spod gruzów wydobyto żywych ponad 9 tys. osób.

Bardziej niepewna sytuacja panuje w Syrii. Wiele zawalonych domów na północy kraju znajduje się poza kontrolą armii Asada, a dane przedstawione przez rząd nie obejmują kilku północnych obszarów.

DEON.PL POLECA

UE zadeklarowała, że jest gotowa do dalszego zwiększenia wsparcia dla dotkniętych trzęsieniem ziemi obszarów w południowej Turcji, w ścisłej koordynacji z władzami kraju. Prezydium Konferencji Episkopatu Włoch podjęło decyzję o zwołaniu narodowej zbiórki, która odbędzie się we wszystkich włoskich kościołach w niedzielę 26 marca 2023 r.

W imieniu Ojca Świętego pomocą dla dotkniętych tragedią mieszkańców Syrii i Turcji zajmuje się Urząd Dobroczynności Apostolskiej. Mówi Kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Papież: dość nienawiści, zjednoczmy się w smutku i pomóżmy Turcji oraz Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.