Papież Franciszek do młodzieży: wojna to jedna z najgorszych złych rzeczy, jakie mogą się wydarzyć

Papież Franciszek do młodzieży: wojna to jedna z najgorszych złych rzeczy, jakie mogą się wydarzyć
fot. depositphotos.com
KAI / ml

"Wyszliśmy z kryzysu pandemicznego, doszliśmy do kryzysu gospodarczego, a teraz znajdujemy się w kryzysie wojny, która jest jednym z najgorszych złych rzeczy, jakie mogą się wydarzyć" - mówi papież Franciszek w krótkim filmie opublikowanym przez Komitet Organizacyjny ŚDM w Lizbonie.

Ojciec Święty zachęca młodych ludzi, aby ich odpowiedzią na trwające kryzysy było kreatywne przygotowanie najbliższych Światowych Dni Młodzieży. "W obliczu tych wszystkich kryzysów musicie przygotować się i pomóc, aby wydarzenie sierpnia 2023 r. było wydarzeniem młodym, świeżym, pełnym życia, siły i twórczym. Nie można żyć w cieniu innych spotkań. (...) Jeśli będziecie jesteście kreatywni, jeśli nie staniecie się poetami, to spotkanie nie będzie udane, nie będzie oryginalne, będzie kserokopią innych spotkań. A jak powiedział młody włoski błogosławiony: każdy musi być oryginałem, a nie kserokopią. Spotkanie musi być oryginalne, z udziałem każdego. Musicie ją stworzyć. Nabierzcie odwagi i naprzód!" - zachęca papież Franciszek.

Przypomina też młodym ludziom, że każdy kryzys mogą wykorzystać jako okazję do stawania się lepszym człowiekiem. "Kryzysy pokonuje się wspólnie, nie w pojedynkę. A one wystawiają nas na próbę, abyśmy mogli wyjść z nich lepsi. Kryzysy nie kończą się tak samo: albo wychodzimy z nich lepszymi, albo gorszymi. Przed nami wyzwanie, aby wyjść z niego lepszym" - mówi Ojciec Święty. Zapewnia młodych ludzi, że z niecierpliwością czeka na przyszłoroczne spotkanie, prosi ich o modlitwę w jego intencji i mówi, że modli się za każdego młodego człowieka, który osobiście lub zdalnie weźmie udział w tym spotkaniu.

37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie w dniach 1-6 sierpnia 2023 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek do młodzieży: wojna to jedna z najgorszych złych rzeczy, jakie mogą się wydarzyć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.