Papież Franciszek podziękował pracownikom służby zdrowia

Papież Franciszek podziękował pracownikom służby zdrowia
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / tk

Papież wyraził współczucie ofiarom klęsk żywiołowych w Madagaskarze i Brazylii, a także wyraził uznanie dla pracowników służby zdrowia, którzy dzisiaj we Włoszech obchodzą swój dzień.

Drodzy bracia i siostry, pragnę wyrazić współczucie tym grupom ludności, które w minionych dniach zostały dotknięte klęskami żywiołowymi. Myślę szczególnie o południowo-wschodnim Madagaskarze, który został dotknięty serią cyklonów, oraz o rejonie Petrópolis w Brazylii, który został zniszczony przez powodzie i osuwiska błota. Niech Pan przyjmie zmarłych w pokoju, niech pocieszy ich rodziny i wesprze tych, którzy niosą pomoc.

- Dzisiaj obchodzony Narodowy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Musimy przypomnieć bardzo wielu lekarek, lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy oraz wolontariuszy, którzy są blisko chorych, troszczą się o nich, sprawiają, czuli się lepiej, pomaga im. Nikt nie może ocalić siebie o własnych siłach – mówił napis w programie [włoskiej telewizji publicznej] „A sua immagine”. A w chorobie potrzebujemy kogoś, kto nas uratuje, kto nam pomoże. Dzisiaj rano pewien lekarz powiedział mi, że jaki czas temu jakaś osoba umierała na COVID i prosiła go: „Niech mnie pan weźmie za rękę! Jestem umierający i potrzebuję pańskiej ręki”. Bohaterscy pracownicy służby zdrowia, którzy ukazali to bohaterstwo w okresie COVID. Ale pozostaje to bohaterstwo każdego dnia. Wyraźmy naszym lekarzom, pielęgniarkom, wolontariuszom nasze wielkie podziękowania brawami!

Serdecznie pozdrawiam was wszystkich: Rzymian i pielgrzymów, którzy przybyli z Włoch i z różnych krajów. Szczególne pozdrowienia kierują do wiernych z Madrytu, Segowii, Burgos i Valladolid w Hiszpanii – jakże wielu Hiszpanów - a także pozdrawiam wiernych z parafii świętej Franciszki Cabrini z Rzymu uczniów Instytutu Najświętszych Serc z Barletty. Pozdrawiam i dodaję otuchy grupie „Progetto Arca”, która w minionych dniach zainaugurowała w Rzymie swoją działalność społeczną na rzecz bezdomnych. Pozdrawiam także jakże dzielną młodzież Niepokalanej!

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. Proszę, nie zapomnijcie o nie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek podziękował pracownikom służby zdrowia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.