Papież i abp Gądecki mówią jednym głosem ws. uchodźców

Papież i abp Gądecki mówią jednym głosem ws. uchodźców
(fot. EPA/ANGELO CARCONI)
KAI / slo

Papież Franciszek i abp Stanisław Gądecki w sprawie uchodźców mówią jednym głosem - zauważył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Adrianik. Podkreślił, że pomoc uchodźcom nie jest w Kościele w Polsce czymś nowym.

Tylko w roku ubiegłym katolicy w naszym kraju przekazali na ten cel ponad 5 mln zł.

Ks. Paweł Rytel-Adrianik podkreślił, że abp Stanisław Gądecki już w sobotę, 5 września, podczas uroczystości w Chełmie zaapelował, by każda parafia w Polsce przygotowała miejsce dla uchodźców, którzy są prześladowani we własnych krajach. Natomiast w niedzielę Ojciec Święty Franciszek zaapelował do całego Kościoła, aby w obliczu tragedii uchodźców każda parafia, każda wspólnota zakonna, każdy klasztor i każde sanktuarium Europy ugościły ich. - Papież Franciszek i abp Stanisław Gądecki w sprawie uchodźców mówią jednym głosem - zauważył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Jak dodał "widzimy wielkie zaangażowanie Konferencji Episkopatu Polski w pomoc tym, którzy uciekają przed wojną oraz jedność z głosem papieża Franciszka".

Ks. Paweł Rytel-Adrianik zauważył, że pomoc uchodźcom nie jest w Kościele w Polsce czymś nowym. Choćby w roku ubiegłym w polskich diecezjach zorganizowano zbiórkę funduszy dla uchodźców. "W 2014 roku katolicy w Polsce przekazali na ten cel ponad 5 mln 100 tys. zł. Widać jak bardzo Polacy są wrażliwi na potrzeby uchodźców" - dodał Rzecznik Episkopatu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież i abp Gądecki mówią jednym głosem ws. uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.