"Papież na Lesbos, bo tylko pokój wstrzyma migrantów"

"Papież na Lesbos, bo tylko pokój wstrzyma migrantów"
(fot. youtube.com)
5 lat temu
KAI / ml

Papież nie jedzie na Lesbos sfotografować się z ubogimi, ale po to, by zaapelować o zajęcie się prawdziwymi przyczynami kryzysu migracyjnego - oświadczył kard. Peter Turkson.

Szef watykańskiej dykasterii sprawiedliwości i pokoju bardzo krytycznie ocenia porozumienie Brukseli z Ankarą. - Tylko na chwilę uspokoi to sytuację, ale problemu nie rozwiąże. Do tego potrzebny jest pokój - uważa przewodniczący Papieskiej Rady "Iustitia et Pax".
Jego zdaniem Unia Europejska odmawia zajęcia się przyczynami kryzysu, które są dobrze znane. - Wymagałoby to bowiem odcięcia Państwa Islamskiego od źródeł finansowania i zdecydowanego potępienia dżihadystów przez samych muzułmanów - mówi kard. Turkson.
- Państwo Islamskie wydaje się bardzo silne. Jego siła opiera się na pieniądzach. Wciąż ma dostęp do pieniędzy, wciąż może kupować uzbrojenie. Dlaczego tego nie zamkniemy? Dlaczego umożliwiamy Państwu Islamskiemu sprzedaż ropy po niskich cenach. Wystarczyłoby niewiele, by to zatrzymać. To po pierwsze. Po drugie, wszyscy twierdzą, że z Państwem Islamskim nie da się rozmawiać. Ja w to nie wierzę. Można do nich dotrzeć, bo Państwo Islamskie nie tylko tworzą muzułmanie, ale jest ono popierane przez niektóre frakcje islamu. Dlaczegoż w imię człowieczeństwa i w imię Boga, dla którego rzekomo walczą, nie mogliby się choć trochę powstrzymać. Bóg nie potrzebuje naszej siły, On potrzebuje naszego świadectwa - powiedział hierarcha. 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Papież na Lesbos, bo tylko pokój wstrzyma migrantów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.