Papież poleci do Libanu. Termin wizyty może ulec przesunięciu
Nie ma mowy o odwołaniu wizyty papieża Franciszka w Libanie – powiedział dzisiaj gazecie „Al Markaziya” libański minister turystyki Walid Nassar. Wyjaśnił, że „termin wizyty może zostać przesunięty ze względów zdrowotnych. W międzyczasie czekamy na oficjalną wiadomość z Watykanu, która ma nadejść w ciągu najbliższych dwóch dni”.
Wizyta papieska w Libanie
Libańska prasa donosi dziś, że wizyta papieża Franciszka w Bejrucie, zaplanowana na połowę czerwca, choć nie została oficjalnie ogłoszona, została potwierdzona przez Stolicę Apostolską, ale w ciągu kilku dni może zostać ogłoszono jej przełożenie ze względu na niepewny stan zdrowia papieża, który cierpi na gonartrozę prawej nogi.
5 kwietnia Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, powiedział o podróży do Libanu: „to hipoteza, która jest przedmiotem badań”. Nieco wcześniej prezydent Libanu Michel Aoun przekazał na Twitterze wiadomość o zbliżającej się wizycie Franciszka do Kraju Cedrów. Jak stwierdził „Libańczycy od pewnego czasu czekają na tę wizytę, aby wyrazić swoją wdzięczność za uwagę, jaką Jego Świątobliwość poświęcił Libanowi, i podziękować mu za inicjatywy, które podjął dla kraju, oraz za modlitwy, które ofiarował w intencji jego pokoju i stabilności”.
Libański minister turystyki, Walid Nassar, który jest również szefem komitetu przygotowującego wizytę papieża, został przyjęty w ubiegły czwartek przez premiera Najiba Mikatiego w Grand Serail, siedzibie libańskiego premiera. Nassar poinformował Mikatiego o trwających przygotowaniach i programie papieskiej pielgrzymki, która na razie zaplanowana jest na 12 i 13 czerwca. Na zakończenie spotkania minister Nassar powiedział, że trwa proces opracowywania spotkań przygotowawczych z Radą Patriarchów i Biskupów Katolickich przed ogłoszeniem utworzenia komitetów przygotowujących wizytę, aby móc przejść do rozpoczęcia fazy operacyjnej, w oczekiwaniu na ostateczne porozumienie ze Stolicą Apostolską w sprawie programu wizyty.
Źródło: KAI / kb
Skomentuj artykuł