"Papież pożegnał się z prostotą i pokorą"

"Papież pożegnał się z prostotą i pokorą"
(fot. EPA/ALLESANDRO DI MEO)
PAP / slo

"Benedykt XVI przemienił ostatnią audiencję swego pontyfikatu w porywające doświadczenie radości chrześcijańskiej" - ocenił watykański dziennik "L’Osservatore Romano". W czwartkowym wydaniu gazeta podkreśliła, że papież pożegnał się "z prostotą i pokorą".

“Na koniec papież zwyciężył" - tak dziennik podsumował audiencję generalną na placu Świętego Piotra w przeddzień abdykacji Benedykta XVI.

Audiencja - zauważa się w artykule - była przede wszystkim "spotkaniem wielkiej zjednoczonej rodziny" i "prawdziwym świętem".

"Sto pięćdziesiąt tysięcy osób, może więcej, zgromadziło się, by spotkać się jeszcze raz z ojcem, który od jutra ukryje się przed oczami świata, ale - jak sam zapewnił, nie schodzi z krzyża i będzie modlił się u stóp Ukrzyżowanego na zawsze" - napisał "L’Osservatore Romano".

Zwrócił uwagę na to, że "nie było żadnych smutnych tonów".

"Przeciwnie, właśnie pojmując sens słów papieża, ich pogodę, dziś rano niezliczony tłum ucieleśnił radość, o której on sam mówił, zdolną pokonać lęki i zagubienie" - wskazał watykański dziennik.

Przytoczył hasła z transparentów, które przynieśli wierni na plac Świętego Piotra: "Już nam Ciebie brak", "Zawsze z Papieżem", "Zostań z nami".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Papież pożegnał się z prostotą i pokorą"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.