Papież prosi o modlitwę za ofiary zamachu przed katedrą w Indonezji

Papież prosi o modlitwę za ofiary zamachu przed katedrą w Indonezji
fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI / POOL
KAI / ml

Módlmy się za wszystkie ofiary przemocy, zwłaszcza za ofiary zamachu, do którego doszło dziś rano w Indonezji przed katedrą w Makasar - wezwał papież Franciszek przed południową modlitwą Anioł Pański, jaką odmówił w bazylice św. Piotra w Watykanie.

W porannym zamachu dokonanym przez 2 zamachowców samobójców przed katedrą w Makasar na wyspie Sulawesi (Celebes) rannych zostało 14 osób: 5 wiernych wychodzących ze świątyni i 9 przechodniów. Sprawcy, którzy przyjechali na motorze, próbowali wjechać pod samą katedrę, w której właśnie zakończyła się Msza św., jednak nie dopuściła ich tam ochrona, więc zdetonowali bombę przed boczną bramą prowadzącą na teren wokół świątyni.

Prezydent Indonezji Joko Widodo stanowczo potępił ten zamach terrorystyczny. W telewizyjnym wystąpieniu nazwał terroryzm zbrodnią przeciwko ludzkości, która nie ma związku z żadną religią, gdyż wszystkie odrzucają terroryzm. Zaapelował o modlitwę w intencji wyzdrowienia rannych.

W Indonezji, która jest największym muzułmańskim państwem świata, kościoły chrześcijańskie często są celem ataków islamskich ekstremistów. W maju 2018 r. 13 osób zginęło w zamachach na trzy kościoły na wyspie Jawa, do których dokonania przyznało się Państwo Islamskie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież prosi o modlitwę za ofiary zamachu przed katedrą w Indonezji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.