Papież przyjął prezydenta Cypru

Papież przyjął prezydenta Cypru
(fot. CTV)
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / Radio Watykańskie / CTV / mh

Bieżąca sytuacja w Europie i dobrze układające się stosunki między Stolicą Apostolską a Cyprem były jednym z tematów rozmowy Benedykta XVI z prezydentem Republiki Cypru Demetrisem Christofiasem 25 października w Watykańskim Pałacu Apostolskim.

Ogłoszony po spotkaniu komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej stwierdza, że szefa państwa cypryjskiego przyjął następnie sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone SDB, któremu towarzyszył sekretarz ds. stosunków z państwami w Sekretariacie Stanu abp Dominique Mamberti.

"W spotkaniach tych, które przebiegały w atmosferze serdeczności, podkreślono dobre stosunki istniejące między Stolicą Apostolską a Republiką Cypru i poruszono sprawy będące przedmiotem wspólnego zainteresowania" - czytamy w oświadczeniu Biura Prasowego. Była mowa zwłaszcza o ważności dialogu i poszanowaniu praw człowieka, w tym prawa do wolności religijnej.

Komunikat zwraca uwagę, że obecnie, gdy Cypr przewodniczy Radzie Unii Europejskiej, "nie zabrakło też przeglądu sytuacji" na naszym kontynencie. Wyrażono wreszcie życzenie, aby "inicjatywy na rzecz dialogu i pokoju między stronami konfliktu na Bliskim Wschodzie doprowadziły do pozytywnych wyników przy wkładzie wspólnoty międzynarodowej".

DEON.PL POLECA

Była to druga wizyta obecnego szefa państwa cypryjskiego u papieża: poprzednio Benedykt XVI przyjął go na audiencji 27 marca 2009. Trzy lata wcześniej - 10 listopada 2006 - Ojca Świętego odwiedził poprzedni prezydent Tasos Papadopulos.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież przyjął prezydenta Cypru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.