Papież przyjął rezygnację bp Tyrawy. Jest nowy administrator diecezji bydgoskiej

Papież przyjął rezygnację bp Tyrawy. Jest nowy administrator diecezji bydgoskiej
1 miesiąc temu
PAP/mł

Biskup Jan Tyrawa zrezygnował z pełnienia posługi biskupa bydgoskiego. Jak podała dziś nuncjatura apostolska, papież przyjął jego rezygnację złożoną po zakończeniu postępowania dotyczącego sygnalizowanych zaniedbań biskupa w sprawach o nadużycia seksualne wobec osób małoletnich. 

Jak podała dziś w południe nuncjatura apostolska w Polsce, papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa Jana Tyrawy z posługi biskupa bydgoskiego. Mianował też administratora apostolskiego diecezji bydgoskiej sede vacante w osobie biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla.

 

Wyjaśniono, że "w następstwie formalnych zgłoszeń, Stolica Apostolska – działając zgodnie z motu proprio Vos estis lux mundi – przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy w sprawach o nadużycia seksualne wobec osób małoletnich ze strony niektórych księży pracujących w diecezji bydgoskiej".

"Po zakończeniu tego postępowania, mając na uwadze również inne trudności w zarządzaniu diecezją, biskup bydgoski złożył rezygnację z pełnienia swojej posługi, przyjętą dziś przez Ojca Świętego" - napisano w komunikacie. 

Biskup Jan Tyrawa był ordynariuszem diecezji bydgoskiej od 24 lutego 2004 roku.

PAP / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież przyjął rezygnację bp Tyrawy. Jest nowy administrator diecezji bydgoskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.