Papież się pomylił? O tym, czy pluralizm religii jest wyrazem mądrej woli Bożej

Papież się pomylił? O tym, czy pluralizm religii jest wyrazem mądrej woli Bożej
o. Wit Chlondowski/ ed

Kiedy Franciszek podpisał dokument, w którym można znaleźć słowa: "pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej woli Bożej", pojawiły się zarzuty, że to błąd i herezja. Sprawę teologicznie wyjaśnia o. Wit Chlondowski.

Goszcząc 4 lutego na międzyreligijnej konferencji w Abu Zabi papież Franciszek oraz wielki imam szejk Ahmad al-Tayyeb z kairskiego Uniwersytetu al-Azhar podpisali wspólny "Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia". To w nim znalazły się słowa, które budzą kontrowersje.

Ma on stanowić kamień milowy w relacjach pomiędzy chrześcijaństwem i islamem. Jednocześnie jest też stanowczym apelem do wspólnoty międzynarodowej. Tutaj przeczytasz treść tego dokumentu  >>

Czym jest wola Boża? "Popatrzmy na to w kontekście biblijnym, katechizmu i dokumentów Kościoła" - zaprasza o. Wit. Posłuchajcie:

DEON.PL POLECA

Pentekostalizacja w ujęciu kard. J. Ratzingera oraz dokumentów episkopatów - dar czy zagrożenie? >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński

Poznaj osobistą historię wytrwałości Marcina Zielińskiego

Marcin, pisząc o wytrwałości, dzieli się niezwykłą historią swojego życia, w którym dzięki ogromnemu uporowi, wierze i wierności Bożej obietnicy, znajduje się dziś w samym sercu swojego powołania. Książka...

Skomentuj artykuł

Papież się pomylił? O tym, czy pluralizm religii jest wyrazem mądrej woli Bożej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.