Papież: św. Teresa jest dla nas wielką pomocą

Radio Watykańskie / slo

Również dzisiaj tak samo jak za czasów Teresy od Jezusa trzeba, by duszą apostolstwa stała się ufna modlitwa. Przykładem tego jest dla nas ta święta, reformatorka zakonu karmelitańskiego - wskazuje Papież w liście do biskupa Jesúsa Garcíi Burillo z okazji rocznicy założenia przez nią w Ávili klasztoru św. Józefa. Stanowiło to początek jej reformy Karmelu.

W przyszłym miesiącu, dokładnie 24 sierpnia, minie 450 lat od tego wydarzenia. Już dzisiaj, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, czyli Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Ojciec Święty skierował przesłanie do biskupa tego hiszpańskiego miasta. Zwraca się w nim nie tylko do tamtejszej diecezji i do Zakonu Karmelitów Bosych, ale do wszystkich, którzy dzięki duchowości św. Teresy odkrywają, że Chrystus daje człowiekowi odnowę życia.

"Święty to nie ktoś, kto dokonuje bohaterskich czynów w oparciu o swe ludzkie zalety, ale ten, kto z pokorą pozwala, by Chrystus wszedł do jego duszy i przez niego działał - pisze Papież. - Dać się prowadzić w ten sposób Chrystusowi możliwe jest tylko dla tego, kto prowadzi intensywne życie modlitwy".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: św. Teresa jest dla nas wielką pomocą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.