Papież w Portugalii. Znamy daty

Papież w Portugalii. Znamy daty
Fot. Flickr Episkopat News
KAI/mł

Pierwsze wydarzenie z udziałem Franciszka – wspólna modlitwa z młodzieżą – w ramach przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie odbędzie się 3 sierpnia 2023.

Poinformowała o tym na swojej stronie portugalska telewizja SIC, powołując się na komitet organizacyjny ŚDM. Miejscem tego spotkania będą stołeczne błonia w pobliżu mostu im. Vasco da Gamy, znajdującego się na granicy między gminą stołeczną a sąsiadującą z nią od północy gminą Loures. Od kilku tygodni trwają tam prace nad rewitalizacją tych terenów, na których znajdowały się dotychczas m.in. łąki i miejsce składowania kontenerów.

Według SIC organizatorzy Dni zaplanowali na 4 sierpnia 2023 Drogę Krzyżową z udziałem Ojca Świętego i nazajutrz – wieczorne czuwanie młodzieży i Franciszka.

Komitet organizacyjny przypomniał, że od jesieni ub.r. na obszarze Portugalii trwa pielgrzymka symboli Światowych Dni Młodzieży. Obecnie nawiedzają one diecezję Guarda na północnym wschodzie kraju.

Zgodnie z decyzją Franciszka najbliższą edycję centralnych obchodów ŚDM przełożono najpierw z 2021 na 2022 a następnie na kolejny rok z powodu panującej pandemii koronawirusa. Wydarzenie to odbędzie się pod hasłem “Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. W myśl tradycji tej największej na świecie imprezy młodych katolików główne wydarzenia ŚDM poprzedzą tzw. Dni w Diecezjach.

KAI / mł

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agata Adaszyńska-Blacha, Michał Kuś

Poradź sobie z odrzuceniem. I odzyskaj własne życie!

Najprawdopodobniej każdy doświadczył go przynajmniej raz w swoim życiu. Bliscy zapomnieli o twoich urodzinach. Nie zaproszono cię na imprezę klasową. Zostałeś wybrany jako ostatni do składu drużyny...

Skomentuj artykuł

Papież w Portugalii. Znamy daty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.