Papież wezwał do włączenia się w międzyreligijną modlitwę

Papież wezwał do włączenia się w międzyreligijną modlitwę
(fot. PAP / EPA / MAURIZIO BRAMBATTI)
KAI / ml

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie Franciszek zachęcił wszystkich do włączenia się w międzyreligijną modlitwę w intencji pokoju.

"Jutro o godz. 13 w wielu krajach po raz kolejny zostanie przeprowadzona inicjatywa 'Minuta modlitwy w intencji pokoju', czyli krótka chwila modlitwy z okazji rocznicy spotkania w Watykanie między mną, zmarłym prezydentem Izraela, Peresem i prezydentem palestyńskim, Abbasem. W naszych czasach bardzo potrzebna jest modlitwa - chrześcijan, żydów i muzułmanów - w intencji pokoju" - zachęcił papież.
Spotkanie modlitewne w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie i na świecie odbyło się 8 czerwca 2014 r. w Ogrodach Watykańskich z udziałem papieża Franciszka, prezydentów Izraela - Szymona Peresa, i Autonomii Palestyńskiej - Mahmuda Abbasa, oraz prawosławnego patriarchy Konstantynopola Bartłomieja.
- Jest to spotkanie, które odpowiada na żarliwe pragnienie wszystkich tęskniących za pokojem i marzących o świecie, w którym ludzie mogą żyć jak bracia, a nie jak przeciwnicy i nieprzyjaciele - stwierdził Franciszek. 
Podkreślił, że ofiary konfliktów i przyszłe pokolenia domagają się od odpowiedzialnych za świat współczesny "odwagi pokoju". Wskazał, że ludzkie siły w tym dziele nie wystarczają i trzeba prosić Boga o pomoc w przełamaniu spirali nienawiści i przemocy. 
- Ale by wypowiedzieć słowo "brat", wszyscy musimy podnieść oczy do nieba i rozpoznać siebie jako dzieci jednego, tego samego Ojca - powiedział papież.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież wezwał do włączenia się w międzyreligijną modlitwę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.