Papież stawia ultimatum zbuntowanej diecezji w Nigerii

Papież stawia ultimatum zbuntowanej diecezji w Nigerii
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Ojciec Święty nie będzie tolerował buntu nigeryjskiej diecezji Ahiara, która od pięciu lat ze względów etnicznych nie chce przyjąć nowego biskupa, mianowanego jeszcze przez Benedykta XVI.

W Watykanie ujawniono treść papieskiego przemówienia do przedstawicieli diecezji, wygłoszonego podczas ich przedwczorajszego (8 czerwca) spotkania z Franciszkiem.

Papież zapewnił, że jest bardzo zasmucony tą sytuacją. Przywodzi mu ona na myśl ewangeliczną przypowieść o robotnikach w winnicy, którzy chcą sobie przywłaszczyć cudzą własność. Franciszek podkreślił, że ten, kto nie chce przyjąć wyznaczonego pasterza, niszczy Kościół i powoduje zgorszenie.

Dlatego domaga się, aby każdy z należących do diecezji kapłanów osobiście w ciągu 30 dni napisał do niego list, w którym poprosi o wybaczenie, wyrazi pełne posłuszeństwo Papieżowi oraz gotowość przyjęcia biskupa. Kto tak nie uczyni, zostanie suspendowany - zapowiedział Franciszek.

DEON.PL POLECA

Przyznał, że może się to wydawać bardzo surowe. Jednakże takie rozwiązanie jest niezbędne, ze względu na wywołane zgorszenie. - Jezus przypomina, że człowiek siejący zgorszenie musi ponieść tego konsekwencje - oświadczył Ojciec Święty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież stawia ultimatum zbuntowanej diecezji w Nigerii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.