Papież wzywa do modlitwy za mieszkańców Kazachstanu, doświadczanego przez powodzie

Papież wzywa do modlitwy za mieszkańców Kazachstanu, doświadczanego przez powodzie
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
KAI/dm

Zachęcam do modlitwy za wszystkich, którzy cierpią z powodu skutków tej klęski żywiołowej - powiedział papież Franciszek, pozdrawiając pielgrzymów języka angielskiego i odnosząc się do katastrofalnej powodzi w Kazachstanie.

- Pragnę również przekazać narodowi Kazachstanu moją duchową bliskość w tym czasie, gdy ogromne powodzie dotknęły wiele regionów kraju i spowodowały ewakuację tysięcy ludzi z ich domów. Zachęcam do modlitwy za wszystkich, którzy cierpią z powodu skutków tej klęski żywiołowej. Także w chwilach trudności pamiętajmy o radości zmartwychwstałego Chrystusa - powiedział papież Franciszek.

Ponad 90 tys. osób zostało ewakuowanych z powodu wystąpienia z brzegu rzek na północy Kazachstanu i w południowej części Uralu w Rosji. Te obszary doświadczają jednych z największych powodzi w ostatnich dziesięcioleciach. Ogłoszono stan nadzwyczajny.

- Od początku powodzi uratowano i ewakuowano ponad 86 tys. osób - ogłosił rząd Kazachstanu we wtorek. W pięciu regionach tego wielkiego kraju w Azji Środkowej woda zalała 3 365 budynków mieszkalnych. Władze poinformowały, że świadczą pomoc humanitarną dotkniętym regionom. Prezydent Kasym-Żomart Tokajew nazwał powodzie „jedną z najstraszniejszych klęsk żywiołowych od 80 lat”.

DEON.PL POLECA

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Papież wzywa do modlitwy za mieszkańców Kazachstanu, doświadczanego przez powodzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.