Papież zachęca do udziału w modlitewnym „maratonie” o ustanie pandemii

Papież zachęca do udziału w modlitewnym „maratonie” o ustanie pandemii
fot. PAP/EPA/Riccardo Antimiani / POOL
7 miesięcy temu
KAI / ml

Do udziału w modlitewnym „maratonie” modlitewnym poprzez ważne sanktuaria maryjne, aby błagać o ustanie pandemii zachęcił Franciszek podczas modlitwy Regina Coeli w Watykanie. Papież zaprosił także do modlitwy o pokój w intencji Mjanmy poprzez przeznaczanie jednego „Zdrowaś Maryjo” codziennego z Różańca.

"Wkroczyliśmy w miesiąc maj, w którym pobożność ludowa na wiele sposobów wyraża nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. W tym roku będzie on naznaczony „maratonem” modlitewnym poprzez ważne sanktuaria maryjne, aby błagać o ustanie pandemii. Wczoraj wieczorem przewodniczyłem pierwszemu etapowi w Bazylice św. Piotra.

W tym kontekście pojawiła się pewna inicjatywa, która jest bardzo bliska mojemu sercu: inicjatywa Kościoła birmańskiego, który zaprasza nas do modlitwy o pokój poprzez przeznaczanie jednego „Zdrowaś Maryjo” codziennego z Różańca w intencji Mjanmy. Każdy z nas zwraca się do swojej matki, gdy jest w potrzebie lub w trudnej sytuacji. W tym miesiącu prosimy naszą Matkę Niebieską, aby przemówiła do serc wszystkich odpowiedzialnych za Mjanmę, żeby znaleźli odwagę do kroczenia drogą spotkania i pojednania" - powiedział Ojciec Święty.

Papież pozdrowił Stowarzyszenia Meter, które zachęcił do dalszego zaangażowania na rzecz dzieci będących ofiarami przemocy i eksploatacji.

Pozdrowił też w szczególności członków Ruchu Politycznego dla Jedności, założonego 25 lat temu przez Chiarę Lubich. "Najlepsze życzenia i dobrej pracy w służbie dobrej polityki!" - powiedział Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież zachęca do udziału w modlitewnym „maratonie” o ustanie pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.