Papież złożył kondolencje po wypadku na budowie we Florencji

Papież złożył kondolencje po wypadku na budowie we Florencji
fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
KAI

Po wypadku na budowie supermarketu we Florencji, w którym zginęło co najmniej pięć osób, papież Franciszek złożył kondolencje rodzinom ofiar i pogrążonym w żałobie. W telegramie podpisanym przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina i skierowanym na ręce kard. Giuseppe Betoriego, arcybiskupa metropolity Florencji papież wyraża swoją bliskość i składa kondolencje rodzinom ofiar oraz przekazuje wyrazy współczucia mieszkańcom całego miasta.

W telegramie odniesiono się do "tragicznego wypadku", który miał miejsce wczoraj, 16 lutego, na placu budowy supermarketu w stolicy Toskanii, kiedy to zawalenie się jednego z filarów nośnych spowodowało śmierć czterech osób i raniło trzy, podczas gdy piąty pracownik jest nadal zaginiony.

DEON.PL POLECA
Oprócz wyrażenia swojego "najgłębszego współczucia dla całego społeczeństwa", Franciszek ponowił "apel o bezpieczeństwo w miejscu pracy, mając nadzieję na większe zaangażowanie ze strony osób odpowiedzialnych za ochronę pracowników". Papież podziękował również wszystkim tym, którzy "pracują w akcji ratunkowej", zapewniając ich o "swoich ojcowskich modlitwach" oraz wysyłając "apostolskie błogosławieństwo dla wszystkich jako znak duchowej bliskości".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież złożył kondolencje po wypadku na budowie we Florencji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.