Parafia zbiera podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy. Ogłoszenie duszpasterskie zniknęło ze strony

Parafia zbiera podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy. Ogłoszenie duszpasterskie zniknęło ze strony
(fot. PAP/Paweł Topolski)
natemat.pl / ml

Proboszcz parafii w Wierzbnej poinformował, że za tydzień będą zbierane podpisy wspierające urzędującego prezydenta. 

"Za tydzień po każdej Mszy Św. członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy popierające kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta, w celu zarejestrowania Komitetu Wyborczego. Osoby chcące wyrazić swoje poparcie będą potrzebowały numer PESEL" - głosi ogłoszenie, które pojawiło się na stronie podkarpackiej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej.

Jak podaje portal natemat.pl, ogłoszenie, które widniało na stronie parafii, już zniknęło. 

Proboszcz parafii w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” stwierdził, że: “członkowie Akcji Katolickiej wyrazili chęć poparcia kandydatury pana Andrzeja Dudy. Na ich prośbę odpowiedziałem pozytywnie i takie ogłoszenie zamieściłem”. 

“Nie wiadomo, co oznacza usunięcie ogłoszenia ze strony internetowej parafii w Wierzbnej. W rozmowie z "Wyborczą" proboszcz Dziwik zaapelował jednak do działaczy wspierających Kidawę-Błońską, aby 16 lutego również zbierali podpisy” - informuje portal. “Sugeruję im, żeby w najbliższą niedzielę sami stanęli obok działaczy Akcji Katolickiej i zbierali podpisy na Małgorzatę Kidawę-Błońską. Skoro jedni mają prawo, to i drudzy powinni (...) Kościół nie powinien być wykorzystywany do uprawiania polityki” – dodał duchowny. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk
17,43 zł
24,90 zł

Ze wszystkich miłości ta jest chyba najtrudniejsza

Kościół jest jak potężne drzewo, w którego koronie każdy może się schronić i posilić. Tam, gdzie owoce, są jednak i czarne ptaszyska, zawzięcie wydziobujące to, co próbuje wyrosnąć....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Parafia zbiera podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy. Ogłoszenie duszpasterskie zniknęło ze strony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.