Pastor krytykuje Biały Dom za zaproszenie aktywistów

Pastor krytykuje Biały Dom za zaproszenie aktywistów
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI / psd

Za "żenujące i niestosowne" uznał pastor Franklin Graham zaproszenie przez Biały Dom na dzisiejszą ceremonię powitania Franciszka aktywistów ruchów homoseksualnych i transwestytów. Również Watykan ma zastrzeżenia co do zaproszonych osobistości.

"Lista gości na ceremonii powitania papieża Franciszka w Białym Domu jest żenująca i niestosowna" - skrytykował Barka Obamę znany ewangelicki pastor i kaznodzieja Franklin Graham. "Prezydent Obama chce dalej forsować swoje `grzeszne towarzystwo`" - napisał syn słynnego amerykańskiego kaznodziei Billy'ego Grahama na Facebooku. W powitaniu papieża mają wziąć udział m. in. zdeklarowany homoseksualista, biskup Kościoła episkopalnego oraz zwolennicy aborcji oraz eutanazji - donosi waszyngtoński dziennik "Christian Post".

DEON.PL POLECANatomiast dziennik "Wall Street Journal" powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela Watykanu napisał, że "obecność niektórych osób na ceremonii powitania jest irytująca". Zapytał on, czy zostali także zaproszeni przedstawiciele amerykańskich ruchów obrońców życia?

W powitaniu papieża w Białym Domu mają wziąć udział m. in.: siostra Simone Campbell, jedna z głównych przedstawicielek Konferencji Zakonów Żeńskich w USA i kierowniczka organizacji "Network“, lobbystów na rzecz "społecznej sprawiedliwości“, którzy opowiadają się za aborcją i eutanazją, bp Gene Robinson, biskup Kościoła episkopalnego, który oficjalnie przyznaje, że jest zdeklarowanym homoseksualistą oraz Mateo Williamson, były wicedyrektor inicjatywy transwestytów "Dignity USA“. Obecny ma bz take aktywista organizacji zrzeszającej gejów i lesbijki "GLAAD“ (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pastor krytykuje Biały Dom za zaproszenie aktywistów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.