Patriarcha ekumeniczny Bartłomiej I o pogłoskach na temat rezygnacji

Patriarcha ekumeniczny Bartłomiej I o pogłoskach na temat rezygnacji
Bartłomiej I, patriarcha ekumeniczny Konstantynopola (fot. vilevi/depositphotos.com)
KAI/mk

Patriarcha ekumeniczny Konstantynopola Bartłomiej I wypowiedział się na temat pojawiających się w ostatnim czasie pogłosek o swojej rzekomej rezygnacji.

Prawosławny patriarcha Bartłomiej zdementował pogłoski, jakoby z powodów zdrowotnych zamierzał zrezygnować ze swej funkcji. W zeszłym tygodniu, podczas swej wizyty w Stanach Zjednoczonych, 81-letni duchowy przywódca prawosławia przeszedł operację kardiologiczną wszczepienia stenta, wspomagającego prace naczyń wieńcowych.

Podczas spotkania z duchownymi prawosławnymi w Stambule patriarcha podziękował również za oznaki szacunku, miłości i wsparcia, z jakimi spotkał się po powrocie z USA. W imieniu hierarchów Patriarchatu Konstantynopola metropolita Apostoslos z Derkoi, który zastępował Bartłomieja w czasie jego nieobecności, podziękował Bogu za powrót patriarchy do zdrowia.

Bartłomiej kieruje ekumenicznym patriarchatem Konstantynopola od 1991 roku.

Bartłomiej I i papież Franciszek wielokrotnie wzajemnie wyrażali się z szacunkiem o sobie. Ich relacje, jako przywódców Kościoła Wschodniego i Zachodniego uważane są za bardzo dobre. 

DEON.PL POLECA

pb (KAI/ekathimerini.com) / Stambuł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Markowski, ks. Waldemar Chrostowski

Album przedstawia zabytki i pejzaże obecnej Grecji, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z działalnością misyjną św. Pawła oraz głównych ośrodków życia duchowego Kościoła prawosławnego (Góra Atos, Meteory). Obok zdjęć zamieszczono fragmenty Listów św. Pawła oraz...

Skomentuj artykuł

Patriarcha ekumeniczny Bartłomiej I o pogłoskach na temat rezygnacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.