500 lat Reformacji - koncert Mate.O w Warszawie

500 lat Reformacji - koncert Mate.O w Warszawie
(fot. Sienna. Kościół Zielonoświątkowy, Zbór Stołeczny)
Sienna. Kościół Zielonoświątkowy, Zbór Stołeczny

Jakie znaczenie miała reformacja? Co mogłoby dziś, 500 lat później, z podobną mocą poruszyć chrześcijańskie wspólnoty? I czy Luter faktycznie dostrzegł coś, czego nie widział wówczas Rzym?

To pytania, które zadają sobie protestanci i katolicy wszystkich nurtów, wspominając na przełomie października publikację słynnych tez Marcina Lutra. Wśród licznych wydarzeń rocznicowych, zaplanowanych w Warszawie, znalazł się muzyczny i filmowy wieczór, poświęcony refleksji nad znaczeniem Pisma Świętego w życiu wierzących. W programie m.in. koncert cenionego chrześcijańskiego artysty Mate.O, który wraz z zespołem zaprezentuje repertuar z płyty "Pieśni Naszych Ojców".

500 LAT REFORMACJI. Dziedzictwo i inspiracja

Niedziela, 5 listopada, g. 18:00

Kaplica Kościoła Zielonoświątkowego

DEON.PL POLECA

ul. Sienna 68/70, Warszawa

www.sienna.waw.pl, wstęp wolny

Dlaczego reformacja?

Mija 500 lat od dnia, kiedy mnich Marcin Luter przybił na drzwiach kościoła w Wittenberdze 95 tez, mających sprowokować dyskusję o stanie chrześcijaństwa. Wydarzenie to, zakotwiczone w kontekście ówczesnego kryzysu moralnego i doktrynalnego, zmieniło na zawsze nie tylko życie Lutra, ale i historię chrześcijaństwa - a nawet szerzej, Europy i świata. Zapraszamy na muzyczne i filmowe spotkanie z dziedzictwem reformacji oraz refleksję o nieprzemijającej wartości Pisma Świętego w codziennym życiu.

Mate.o - Pieśni Naszych Ojców

koncert

Mate.o debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Pieśni Naszych Ojców to kolejny autorski album Mate.O, który miał swoją premierę w maju 2016. Wydawnictwo sięga głęboko do tradycji Kościoła.

"Pieśni Naszych Ojców są naszym duchowym spadkiem, spisanym dziedzictwem minionych pokoleń ludzi wiary. Śpiewane ich bez ożywionego doświadczenia więzi z Chrystusem, jest tylko piękną muzyką wziętą z historycznego skansenu tradycji kościoła. Śpiewane z niezaspokojoną potrzebą wyrażania zachwytu i wychwalania Chrystusa, rozbrzmiewają duchowym objawieniem minionych pokoleń, które w teraźniejszości mogą stać się dla nas duchowym błogosławieństwem zdolnym do pomnożenia w kolejnych pokoleniach" - Mate.O

Mate.o - głos, gitary

Kasia Gacek - Duda - skrzypce, flety

Irek Głyk - perkusja

Mirek Stępień - bas

Paweł Zarecki - instrumenty klawiszowe

Jadwiga Kłapa-Zarecka - głos, saksofon

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

500 lat Reformacji - koncert Mate.O w Warszawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.