Antonina Krzysztoń - koncert z okazji św. Walentego

Antonina Krzysztoń - koncert  z okazji św. Walentego
Antonina Krzysztoń (fot. Dobre Miejsce)
dobremiejsce.org

Mistyczna pieśniarka wystąpi wraz z zespołem prezentując zarówno nowy jak i przekrojowy repertuar, ale przede wszystkim utwory o miłości. Nie słucha Madonny i nie pochwala Nergala. Bo Antoninę Krzysztoń interesuje wypełnianie dźwiękami leju po popkulturowej bombie. 14 lutego (niedziela)  -"Dziękuję za miłość" - koncert z zespołem z okazji św. Walentego

Na scenie Dobrego Miejsca wystąpi po raz ósmy, pierwszy raz pojawiła się na Dzień Kobiet 8 marca A.D. 2009.

Zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Hali Oliwii w Gdańsku. Ten debiut zaowocował współpracą z kabaretem "Pod Egidą". Po ogłoszeniu stanu wojennego zaczęła występować nieoficjalnie w mieszkaniach prywatnych, kościołach i wybranych klubach studenckich. W drugim obiegu ukazały się jej trzy pierwsze wydawnictwa (na kasetach magnetofonowych). W 1983 r. otrzymała nagrodę główną na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz główną nagrodę FAMA. W latach 1984 - 92 współpracowała z gitarzystą Markiem Wallawenderem, będącym także aranżerem jej utworów.

Antonina występowała i występuje na wszystkich najważniejszych imprezach związanych z poezją śpiewaną (min. FAMA, Zamkowe Spotkania "Śpiewajmy Poezję") Współpracowała też przy projektach innych artystów, m.in. wielokrotnie z Michałem Lorencem, Grzegorzem Królikiewiczem przy spektaklu teatralnym. Współtworzyła muzykę do filmu dokumentalnego T. Wilde "Czas Słowian". Była pomysłodawcą i kierownikiem muzycznym płyty "Każda chwila", przy której współpracowała z Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Kubą, Marcinem Pospieszalskim, Joszko Brodą, Mieczysławem Litwińskim. Za ten projekt w 1999 r. otrzymała nagrodę Radia Niepokalanów.

Od roku 1994 współpracuje z gitarzystą Marcinem Majerczykiem, który także był wraz z nią kierownikiem muzycznym ostatnich dwóch płyt. Do zespołu również należy Paweł Mazurczak ("Mrówka") - bas i Mikołaj Wielecki ("Miki") - instrumenty perkusyjne (w tym właśnie składzie nagrała płytę "Dwa księżyce", która ukazała się w październiku 2004 roku).

O albumie "Czekaj" wydanym w 2013 roku mówi: "Ucieszyłabym się, gdyby ta płyta przyniosła Wam trochę spokoju, nadziei i ciepła… Dla mnie była niespodziewanym doświadczeniem". Najnowsza płyta to długo oczekiwana składanka kolęd. Jej krążkiem "Kolędy" możemy się cieszyć od listopada 2015 roku."Kolędy przychodziły do mnie, co Święta. Czasem jedna, czasem dwie. Mogę powiedzieć, że nie planowałam tej płyty i w pewnym sensie sama się zaplanowała" - mówi o najnowszej płycie autorka. W pracach nad krążkiem brali udział znakomici muzycy: Marcin Majerczyk (producent i gitarzysta), Marcin Lamch (kontrabasista), Manolo (perkusista), których zobaczymy na scenie Dobrego Miejsca już 14 lutego z okazji św. Walentego patrona zakochanych.

Miejsce: Dobre Miejsce ul .Dewajtis 3 wej. B Aula im.bł.ks.J.Popiełuszki
Wstęp: bilet 45 zł
Dodatkowe informacje: Bilety do nabycia od 15 stycznia w Dobrym Miejscu wej. B w godz pracy sklepu "Chrześcijańskie Granie"

oraz www.chrzescijanskiegranie.pl 

Na Aulę wpuszczamy publiczność od godz. 17:15.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Antonina Krzysztoń - koncert z okazji św. Walentego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.