Festiwal Wiosna Gospel 2015

Zobacz galerię
Festiwal Wiosna Gospel 2015
(fot. Piotr Jaruga)
Lubelskie Stowarzyszenie Gospel

Lubelskie Stowarzyszenie Gospel już po raz szósty przygotowuje Festiwal Wiosna Gospel, który odbędzie się w dniach 12-15 marca 2015 roku. Wydarzenie stanowi kontynuację Warsztatów Gospel w Lublinie, które organizowane są rokrocznie od ponad 10 lat. Intensywny, dwudniowy cykl spotkań prowadzonych przez zagranicznych instruktorów zakończy Koncert Finałowy, podczas którego uczestnicy zaprezentują utwory przygotowane w trakcie warsztatów.

W tegorocznym programie Festiwalu znajdziemy takie wydarzenia jak XII Warsztaty Gospel w Lublinie, warsztaty wokalne dla solistów, a także koncerty, w tym szczególnie prestiżowy Koncert Finałowy Warsztatów Gospel.

DEON.PL POLECA

Swój udział w Festiwalu potwierdzili wybitni instruktorzy muzyki gospel pochodzący z Wielkiej Brytanii, tj. Peter Francis, Siobhan Coker i Olrick Coker.

Warsztaty wokalne adresowane są do zaawansowanych i średniozaawansowanych wokalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym, jak i w grupie wokalnej. Zajęcia trwać będą dwa dni i zakończą się wspólnym koncertem w piątek, 13 marca.

Podczas kolejnych dni Festiwalu uczestnicy tworzący tzw. mass choir zapoznają się z utworami gospel, które pod dyrekcją instruktorów zaprezentują w trakcie Koncertu Finałowego.

Aby wziąć udział w warsztatach nie jest wymagane wykształcenie muzyczne ani jakiekolwiek doświadczenie w śpiewaniu chóralnym. Nie ma również ograniczeń wiekowych.

Podczas wszystkich prób i koncertów będzie obecny tłumacz. Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik z tekstami oraz ich tłumaczeniami na język polski. Zarówno w trakcie warsztatów, jak w czasie Koncertu Finałowego uczestnikom towarzyszyć będzie zespół muzyczny.

Program:

12-13 marca - warsztaty wokalne (grupa zaawansowana)
instruktor: Olrick Coker (UK)

miejsce: Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego, ul. Rynek 17

13 marca godz. 19.00 - koncert uczestników warsztatów wokalnych

14-15 marca - XII Warsztaty Gospel w Lublinie

instruktorzy: Siobhan Coker (UK) i Peter Francis (UK)

miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

15 marca godz. 19.00 - Koncert Finałowy
miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

Bilety na Koncert Finałowy:
normalny - 25 pln
ulgowy - 15 pln
dzieci do 10 roku życia - wstęp darmowy

Zapisy, formularze do pobrania, a także wszystkie aktualne informacje dostępne są na stronie: www.wiosnagospel.pl oraz fanpage’u wydarzenia

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Festiwal Wiosna Gospel 2015
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.