Ja jestem. Nie bój się żyć. Rekolekcje w życiu codziennym

Ja jestem. Nie bój się żyć. Rekolekcje w życiu codziennym
(fot. materiały organizatora)
1 rok temu
Informacja prasowa

W tym roku już po raz dziewiąty Wspólnota Życia Chrześcijańskiego W Poznaniu we współpracy z oo. jezuitami zaprasza na Rekolekcje w Życiu Codziennym.

Formuła rekolekcji nawiązuje do Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, czyli rekolekcji ignacjańskich. Rekolekcje adresowane są do wszystkich, którzy noszą w sercu pragnienie bliższego poznania Boga i nawiązania z Nim głębszej, bardziej osobistej relacji.

Szczególnie zapraszamy tych, którzy z różnych względów nie mają możliwości odbycia rekolekcji ignacjańskich w domach rekolekcyjnych.

Rekolekcje trwają cztery tygodnie. W każdą sobotę w Murowanej Goślinie lub niedzielę w Poznaniu rekolektanci spotykają się na mszy św. i konferencji. W ciągu tygodnia samodzielnie odprawiają medytacje - pięć nowych i jedną powtórkową wg przygotowanych wcześniej wprowadzeń, które otrzymali na spotkaniu. Osobista modlitwa powinna trwać ok. 30 - 45 minut. Raz w tygodniu odprawiający rekolekcje spotyka się z osobą towarzyszącą na indywidualnej rozmowie nt. tego, czego doświadczył na modlitwie.

Rozmowa dotyczy różnych poruszeń, trudności, niekiedy wątpliwości, które zrodziły się na modlitwie czy w czasie trwania rekolekcji. Rekolekcje kończą się mszą św. i agapą przygotowaną przez członków WŻCh. Wtedy jest też okazja do podzielenia się z innymi owocami rekolekcji i poznania Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Po zakończeniu rekolekcji można kontynuować doświadczenie modlitwy ignacjańskiej we wspólnocie.

Ja jestem. Nie bój się żyć. Rekolekcje w życiu codziennym - zdjęcie w treści artykułu

Tegoroczne poznańskie rekolekcje były kilka lat temu opracowane w Trójmiejskiej Wspólnocie Życia Chrześcijańskiego. Zostały przez poznańską wspólnotę nieco zmienione - medytacje są krótsze, tak aby były dostępne dla szerszej grupy ludzi, którzy nie zetknęli się jeszcze z taką formą modlitwy. Inne też będą konferencje. Tradycyjnie pierwsza konferencja w Poznaniu poświecona jest wprowadzeniu w formę medytacji ignacjańskiej. W tym roku poprowadzi ją s. Renata Ryszkowska ze zgromadzenia ss, Sacre - Coeur.

Dla chętnych pierwsze spotkanie kończy się medytacją prowadzoną. W tym roku druga konferencja będzie poświęcona obrazowi Boga i wygłosi ją ks. Piotr Szymkowiak - proboszcz parafii p.w. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie, gdzie spotykają się grupy WŻCh i gdzie odbywają się też RwŻC.

Trzecią konferencję Ja prawdziwe i ja fałszywe wygłosi superior poznańskich jezuitów, asystent WŻCh o. Dariusz Michalski SJ. Na koniec uwagami na temat tego, w jaki sposób pielęgnować owoce i doświadczenie rekolekcji, podzielą ss. Alicja Banach i Ewa Bartosiewicz ze Zgromadzenia ss. Sacre Coeur. Wszystkie konferencje będą na żywo relacjonowane na FB poznańskiej WZCh.

Poznańskie rekolekcje mogą odbywać się dzięki zaangażowaniu całej poznańskiej Wspólnoty Lokalnej WŻCh i wielu przyjaciołom - księżom z diecezji poznańskiej i gnieźnieńskiej, siostrom zakonnym, przede wszystkim oo. jezuitom z Poznania. Zwykle w rekolekcjach brało udział ok. 100 osób, na co najmniej tyle liczymy  również w tym roku. To wymaga zaangażowania bardzo licznej grupy osób, które podejmą się towarzyszenia rekolektantom. Dlatego cieszymy się, że nasze dzieło spotyka się z sympatią, zrozumieniem i chęcią włączenia się wśród naszych przyjaciół.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ja jestem. Nie bój się żyć. Rekolekcje w życiu codziennym
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ja jestem. Nie bój się żyć. Rekolekcje w życiu codziennym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.