Wietnam: rekolekcje ignacjańskie dla młodych

Wietnam: rekolekcje ignacjańskie dla młodych
(fot. Vince Gx / Unsplash)
KAI / kk

W Wietnamie nie ma ani jednej szkoły prowadzonej przez jezuitów. Zakonnicy znaleźli jednak sposób, aby móc towarzyszyć młodym ludziom w ich duchowej formacji. Latem organizowane są dla nich w całym kraju rekolekcje ignacjańskie, które przyciągają coraz więcej uczestników.

Pięć dni w milczeniu, odcięcie od elektroniki, czas na modlitwę i refleksję na bazie "Ćwiczeń duchowych" św. Ignacego z Loyoli. Wszystko to pozwala zarówno odnowić ducha i pogłębić swoją relację z Bogiem, jak również zregenerować siły fizyczne. W ubiegłym roku w różnych częściach Wietnamu rekolekcje zgromadziły ponad 1200 uczestników. W tym roku organizatorzy przewidują znaczny wzrost zainteresowania tą formą modlitwy.

Rekolekcje organizowane są w lipcu i sierpniu dla studentów i młodych pracowników od 17. do 35. roku życia. Odbywają się głównie w centrach duszpasterskich i domach rekolekcyjnych różnych zgromadzeń zakonnych. Aby umożliwić młodym wzięcie w nich udziału jezuici szukają sponsorów w kraju i poza nim, którzy mogliby wesprzeć tę działalność. Dzięki temu rekolektanci nie ponoszą całości kosztów zakwaterowania i wyżywienia, bądź jeżeli wymaga tego sytuacja są zupełnie z nich zwolnieni.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wietnam: rekolekcje ignacjańskie dla młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.