Modlitwa o sens. Gdy wokół robi się niebezpiecznie ciemno [PREMIERA]

Modlitwa o sens. Gdy wokół robi się niebezpiecznie ciemno [PREMIERA]
2 lata temu
Logo źródła: DEON Studio Sessions DEON Studio Sessions

Warto o tym pamiętać, kiedy rzeczywistość przytłacza ogromem zła, egoizmu, nienawiści i poczucia beznadziei. Nawet z prawdziwego piekła na ziemi można wyjść silniejszym i nadać sens absurdom naszego życia.

Muzyka i aranżacja: Józef Rusinowski
Słowa: Dominika Rusinowska
Śpiew: Małgorzata Chruściel i Krzysztof Iwaneczko
Piano: Józef Rusinowski
Kontrabas i gitara basowa: Szymon Frankowski
Perkusja: Szymon Madej
Gitara: Łukasz Chyliński
Miks: Wojciech Famielec

Dominik Dubiel SJ o utworze "Modlitwa o sens"...

"Człowiek po to został sworzony, aby Pana Boga swego chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją"- pisze św. Ignacy w tzw. Fundamencie Ćwiczeń Duchowych. Mówiąc inaczej - jestesmy powołani, żeby po prostu być sobą i w ten sposób oddawać chwałę Bogu. Mówiąc jeszcze inaczej - im bardziej odkrywamy, kim tak naprawdę jesteśmy i jakie jest nasze miejsce w świecie, tym bardziej zbliżamy się do Pana Boga i odwrotnie - im bliżej Pana Boga jesteśmy, tym lepiej widzimy jaka droga może poprawadzić nas do najlepszego rozwoju, spełnienia i prawdziwego szczęścia.
Warto o tym pamiętać, żeby w sytuacjach, kiedy rzeczywistość przytłacza ogromem zła, egoizmu, nienawiści i poczucia beznadziei, starać się przeżywać swoje dni w obecności Boga. Wtedy nawet z prawdziwego piekła na ziemi, można wyjść silniejszym i bardziej zjednoczonym z Bogiem, który w Chrystusie nawet najbardziej dramatycznym absurdom naszego życia potrafi nadać sens.

...i o koncercie "Ufaj i Idź"

Historie świętych zawsze mówią nam coś o Bogu i o nas samych. O Bogu - bo każdy święty odzwierciedla jakiś aspekt świętości Boga. O nas - bo święci mieli odwagę chodzić drogami, którymi sami z różnych przyczyn wyruszyć nie chcemy lub nie możemy, ale w głębi serca tęsknimy za nimi i historie świętych nam o tym przypominają.

Organizując koncert "Ufaj i idź" inspirowany życiem św. Stanisława Kostki SJchcieliśmy stworzyć wydarzenie, które byłoby nie tyle opowiedzeniem o życiu świętego jezuity, co zainicjowaniem odbiorcy koncertu jego sposóbu patrzenia na rzeczywistość i jego stylu życia.

Kompozycje Józefa Rusinowskiego (będącego jednocześnie kierownikiem muzycznym koncertu) wraz z tekstami Dominiki Rusinowskiej prowadzą nas zatem od momentów, w których, tak jak nasz święty, próbujemy odnaleźć miejsce, w którym mogą się zrealizować pragnienia, które złożył w nas sam Bóg, po chwile radosnego uwielbienia Króla Chwał, który pracuje dla nas w całym dziele stworzenia, dla którego większej chwały, warto poświęcić wszystko inne.

Czym jest DEON Studio Sessions?

To nasz świeży muzyczny projekt, chęć stworzenia przestrzeni, w której świat wirtualny będzie przenikał się z tym jak najbardziej realnym. Do studia w Krakowie zapraszamy fantastycznych artystów, którzy zagrają dla was kameralne koncerty. Całość transmitujemy również na szym profilu facebookowym i na naszym nowym kanale youtubowym [DEON Studio Sessions]. Uruchomiliśmy go specjalnie dla was, abyście mogli w jednym miejscu odnaleźć wszystkich najlepszych wykonawców muzyki chrześcijańskiej, których zaprosimy do naszego studia.

Chrześcijańska scena muzyczna w Polsce w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. Pojawiło się wiele nowych, profesjonalnych zespołów i projektów. Aranżacje, koncerty, teledyski, wykonawcy - wszystko na najwyższym poziomie. Chcemy, żebyście mogli w tym uczestniczyć i odkrywać z nami jej piękno.

[DEON Studio Sessions] to kanał, który gwarantuje wam najlepsze chrześcijańskie granie. Słuchajcie nas, subskrybujcie i budujcie z nami społeczność opartą na pozytywnych wartościach i dobrym brzmieniu:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Modlitwa o sens. Gdy wokół robi się niebezpiecznie ciemno [PREMIERA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.