XII Konkurs Papieski. Wygraj wycieczkę do Rzymu!

XII Konkurs Papieski. Wygraj wycieczkę do Rzymu!
Instytut Tertio Millennio

"Moje Westerplatte" - tak brzmi hasło 12. edycji Konkursu Papieskiego. To największy w Polsce konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, w ubiegłorocznej edycji wzięło udział prawie pięć i pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest o co walczyć - zwycięzcy z każdego regionu konkursowego pojadą na wycieczkę do Rzymu! Dodatkową nagrodą są też indeksy na wybrane kierunki polskich uczelni katolickich.

Czy Jan Paweł II wciąż inspiruje młodzież? Mija ponad dziesięć lat od śmierci papieża Polaka, dzisiejsi licealiści mogą niewiele pamiętać z pontyfikatu, który skończył się, gdy byli jeszcze dziećmi.  A jednak, rosnąca z roku na rok liczba uczestników konkursu pokazuje, że Jan Paweł II pobudza do twórczego myślenia kolejne pokolenia, młodzież chętnie konfrontuje swoje poglądy z papieskim nauczaniem. Uczestnicy konkursu z zapałem zgłębiają  katolicką naukę społeczną, szczególnie bliską Janowi Pawłowi II.

Konkurs Papieski rusza 8 lutego. W pierwszym etapie trzeba rozwiązać quiz on-line. Można to zrobić z dowolnego miejsca i w dowolnym dniu przez cały miesiąc, aż do 7 marca. Wystarczy zarejestrować się, klikając w zakładkę "Weź udział w konkursie" na stronie: www.konkurspapieski.pl. Do II etapu przejdą ci, którzy udzielą minimum 51 % poprawnych odpowiedzi. Ten etap także odbędzie się on-line, ale uczestnicy w całym kraju rozwiążą test w tym samym momencie. Na najlepszych czeka nie lada wyzwanie - napisanie eseju. Autorzy najwyżej ocenionych prac będę je bronić przed komisją podczas finału w połowie maja.

Organizowane przez Instytut Tertio Millennio wydarzenie jest jedynym konkursem poświęconym Janowi Pawłowi II, w którym uczestniczy młodzież polonijna - od dwóch lat  w zmaganiach biorą udział uczniowie z polonii z czterech stanów USA. Konkursowi patronuje prymas Polski, abp. Wojciech Polak oraz ordynariusze wielu diecezji, m.in.: kard. Stanisław Dziwisz i abp. Kazimierz Nycz. Inicjatywę wspierają kuratorzy oświaty w poszczególnych regionach, a także Minister Edukacji Narodowej, Związek Polskich Kawalerów Maltańskich oraz liczne organizacje i media katolickie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

XII Konkurs Papieski. Wygraj wycieczkę do Rzymu!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.