Paweł Gużyński OP: dobrze, że protestujecie, ale nie atakujcie modlących się

Paweł Gużyński OP: dobrze, że protestujecie, ale nie atakujcie modlących się
(fot. TVN24)
1 rok temu
TVN24 / kk

"Mój Kościół zrobił błędy i ja za to was przepraszam. Biskupi nie mają w tej chwili wystarczającej odwagi by skrytykować rządzących za haniebną decyzję, która wywołała protesty w środku pandemii" - twierdzi dominikanin.

Paweł Gużyński OP był gościem TVN24, gdzie komentował trwające protesty przeciwko decyzji Trybunały Konstytucyjnego, która zaostrza prawo antyaborcyjne w Polsce.

"Protestujecie słusznie, protestujecie też dlatego, bo mój Kościół zrobił błędy i sprowokował pośrednio sytuację, w której musicie protestować, bo naruszono pewien dobrostan społeczny. Naruszono pewną delikatną równowagę społeczną, ale mimo całego słusznego gniewu nie upoważnia to do naruszania bezpieczeństwa i zdrowia innych" - podkreślał Gużyński na antenie TVN24.

Zdaniem ojca Pawła Guźyńskiego OP obecne protesty prócz zwiększenia niebezpieczeństwa epidemicznego, mogą także pobudzić drugiego niebezpiecznego wirusa, który zagraża Polsce, a którym jest wirus "nienawiści i rządzy odwetu".

"Wasz gniew jest słuszny, ale nie może się przeradzać w akty nienawiści" - apeluje duchowny do protestujących. "]Jeżeli ten gniew przeradza się w agresję wobec wiernych, kościołów i modlących się, to ktokolwiek wam to podpowiada - nie jest to mądra podpowiedź" - dodawał dominikanin.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
25,13 zł
35,90 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Paweł Gużyński OP: dobrze, że protestujecie, ale nie atakujcie modlących się
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.