Paweł Gużyński OP: księża muszą wyjść przed kościół i rozmawiać z ludźmi

Paweł Gużyński OP: księża muszą wyjść przed kościół i rozmawiać z ludźmi
(fot. youtube.com)
wp.pl / jb

"Musimy się uwolnić od ciężaru związanego z deal'em z partią rządzącą jako Kościół i pokazać, że mamy swoje zdanie i swoją filozofię działania" - zaapelował dominikanin.

>> TUTAJ zobaczysz całe nagranie

DEON.PL POLECA
Paweł Gużyński OP był gościem programu specjalnego "Newsroom" WP, w którym odniósł się do ostatniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego nawołującego do obrony kościołów.

"Dziękuję państwu za obronę, Kościół musi zostać otwarty, księża muszą wyjść przed kościół i rozmawiać z ludźmi, tak jak spróbował to zrobić jeden ksiądz w Katowicach. Być i rozmawiać. Trzeba wziąć na klatę to, że wówczas musielibyśmy wysłuchać mnóstwa gorzkich słów na swój temat, ale trzeba to cierpliwie przyjąć, z wielką pokorą. Słuchać, rozmawiać, być z ludźmi i pokazać, że Kościół ma swoją filozofię, swoje przesłanie, niezależne od partii politycznych i władzy świeckiej" - powiedział.

Zachęcał do przyjęcia linii non-violence (bez przemocy - przyp. red.), "nigdy z przemocą, nigdy za pomocą jakiejkolwiek nieuprawnionej presji", podkreślał. Przyznał, że Kościół ma pełne prawo głosić swoje stanowisko ws. obrony życia, ale powinien kierować się zupełnie inną filozofią działania. 

"Naszą filozofią działania jest wolne głoszenie swoich przekonań zarówno tych wynikających z rozpoznania rozumu, jak i tych, które płyną z wiary" - zaznaczał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Paweł Gużyński OP: księża muszą wyjść przed kościół i rozmawiać z ludźmi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.