PERN przekaże Caritas Polska 500 tys. zł na pomoc Ukraińcom

PERN przekaże Caritas Polska 500 tys. zł na pomoc Ukraińcom
Fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK
PAP/ kb

PERN, zarządzający w naszym kraju rurociągami ropy naftowej oraz bazami surowca i paliw, przekaże Caritas Polska 500 tys. zł na pomoc mieszkańcom Ukrainy dotkniętym działaniami wojennymi - poinformowała spółka. Jak zaznaczono w informacji, w akcję wsparcia włączają się także sami pracownicy PERN.

"Jako jedna z kluczowych spółek Skarbu Państwa, która zarządza infrastrukturą krytyczną, nie możemy przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą" - powiedział prezes PERN Igor Wasilewski, cytowany w środowym komunikacie spółki.

Caritas Polska na pomoc Ukrainie

W informacji tej zapowiedziano, że "PERN przekaże Caritas Polska 500 tys. zł na pomoc mieszkańcom Ukrainy dotkniętym działaniami wojennymi".

"Nic nie jest w stanie zastąpić własnego domu i własnego miejsca na ziemi. Wierzę jednak, że nasza pomoc, choć w niewielkim stopniu, przyczyni się do poprawy sytuacji osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych" – podkreślił Wasilewski.

PERN zaznaczył, iż "w akcję wsparcia naszych wschodnich sąsiadów na różne sposoby włączają się także sami pracownicy spółki". "W firmie prowadzona jest komunikacja związana z możliwościami pomocy finansowej i materialnej dla poszkodowanych w wojnie Ukraińców, zebrano środki medyczne i odzież" - przekazał w komunikacie PERN.

DEON.PL POLECA

PERN z siedzibą w Płocku (Mazowieckie) to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Spółka posiada na terenie kraju bazy magazynowe ropy naftowej i paliw, a także zarządza rurociągami tłoczącymi surowiec do rafinerii PKN Orlen i Grupy Lotos oraz do dwóch rafinerii w Niemczech. 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. bp Roman Pindel
Sesja nagrana w Domu Rekolekcyjnym Ojców Jezuitów w Czechowicach-Dziedzicach, adresowana jest dla każdego, kto szuka wyzwolenia z tego, co go ogranicza, poniża, czy zniewala. Wzorem pozostaje biblijny przekaz o Wyjściu Izraelitów z niewoli, odczytywany w...

Skomentuj artykuł

PERN przekaże Caritas Polska 500 tys. zł na pomoc Ukraińcom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.