Peru: brytyjski misjonarz zamordowany w Amazonii

Peru: brytyjski misjonarz zamordowany w Amazonii
(fot. depositphoto.com)
KAI / ms

W Peru znaleziono zwęglone ciało brytyjskiego misjonarza br. Paula McAuleya ze Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich. Był on aktywnie zaangażowany w ochronę puszczy amazońskiej i obronę praw Indian. Przyczyny morderstwa bada policja.

Misjonarz miał 71 lat i od 24 lat pracował w Peru, z czego od 2000 r. w Amazonii, w mieście Iquitos. Jego ciało znaleziono w domu, w którym mieszkał wraz z grupą młodzieży indiańskiej.

Brat McAuley od lat występował przeciwko rabunkowej wycince lasów Amazonii, oraz grabieniu znajdujących się tam złóż ropy naftowej i gazu. Za to zaangażowanie dziewięć lat temu władze peruwiańskie chciały go wydalić z kraju. Rozpętano przeciwko niemu medialną nagonkę nazywając "białym terrorystą" i "aktywistą Tarzanem". Misjonarz wniósł jednak sprawę do sądu i ją wygrał, dzięki czemu mógł pozostać w Peru. Aktywnie angażował się też w edukację młodzieży indiańskiej m.in. w prowadzonej przez zgromadzenie szkole.

Peruwiański episkopat zaapelował do władz, aby jak najszybciej wyjaśniono motywy morderstwa i ukarano winnych. Biskupi przypomnieli zarazem, że brat Paul McAuley nie jest pierwszym misjonarzem, który przelał swą krew w Amazonii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Peru: brytyjski misjonarz zamordowany w Amazonii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.