Piekary Śl.: pielgrzymka młodzieży na hulajnogach i rolkach

Piekary Śl.: pielgrzymka młodzieży na hulajnogach i rolkach
(fot. pabak sarkar / Foter / CC BY)
PAP / ptt

Pielgrzymka na hulajnogach i rolkach rozpocznie trzecie Archidiecezjalne Święto Młodych, które odbędzie się w sobotę m.in. w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

Pielgrzymi przejadą kilkanaście kilometrów - z Katowic do Piekar Śląskich. Jak poinformował duszpasterz młodzieży i koordynator Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji katowickiej ks. Marcin Wierzbicki nie trzeba mieć swojego sprzętu, będzie można go wypożyczyć.

Pielgrzymka na rolkach i hulajnogach odbędzie się pod hasłem "S(h/l)alom Młodym".

Duszpasterz dodał, że do tej pory zgłosiło się ponad 50 uczestników; w sobotę organizatorzy spodziewają się ok. 100 osób.

W programie sobotniego spotkania, które odbędzie się w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej oraz na piekarskim Kopcu Wyzwolenia, znalazły się m.in. warsztaty formacyjne, modlitwy oraz ćwiczenia jazdy na rolkach czy trickboardzie (desce na wałku służącej m.in. do ćwiczenia równowagi).

Pielgrzymka, jak wskazał ks. Wierzbicki, będzie zakończeniem pewnego etapu przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Polsce. - W większości parafii w archidiecezji katowickiej udało się zorganizować parafialne centra ŚDM oraz zebrać wstępne deklaracje rodzin, które przyjmą ok. 20 tys. przyjezdnych - dodał. Następnym etapem będzie oficjalna rejestracja pielgrzymów oraz rozdzielanie przyjezdnych do konkretnych diecezji, parafii i rodzin.

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r. Uroczystości z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie, a msza św. na zakończenie - w Brzegach k. Wieliczki. Młodzi powitają papieża 28 lipca, na krakowskich Błoniach. W tym samym miejscu dzień później papież będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Piekary Śl.: pielgrzymka młodzieży na hulajnogach i rolkach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.