"Pielgrzymi są dla nas znakiem wiary"

"Pielgrzymi są dla nas znakiem wiary"
Jasna Góra (fot. Damian27 at pl.wikipedia [CC-BY-SA-3.0 (www.creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons)
KAI / wm

O podjęcie wyrzeczeń, pogłębienie modlitwy i przyjęcie pielgrzymów zaapelował do wiernych archidiecezji częstochowskiej abp Stanisław Nowak w liście na sierpień. List metropolity częstochowskiego zostanie doczytany w niedzielę 7 sierpnia we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji.

Abp Nowak przypomina, że sierpień to miesiąc wielkich rocznic narodowych. - Porusza on nasze serca do jeszcze większej miłości Ojczyzny, przypomina bowiem bohaterskie Powstanie Warszawskie; cudowne ocalenie Polski i Europy od zalewu rozszerzającego się komunizmu dzięki wstawiennictwu Matki Bożej, także niedawne czasy Solidarności - napisał abp Nowak.

Metropolita częstochowski podkreśla również, że sierpień to także miesiąc, w którym podejmuje się "różnego rodzaju wyrzeczenia, zwłaszcza w dziedzinie spożywania napojów alkoholowych." "Skutki jego nadużywania niosą przecież przedwczesną śmierć. Słuszne jest tu dramatyczne wprost nawoływanie do trzeźwości nie tylko ze strony Kościoła, ale i organów policyjnych".

Hierarcha apeluje również o pogłębioną modlitwę. - "W sierpniu więcej też się modlimy. Przypominamy sobie nasz stan życiowy, że jesteśmy pielgrzymami na tej ziemi, ludźmi w drodze do wiecznej Ojczyzny. Wciąż idziemy na spotkanie z Bogiem" - przypomina wiernym archidiecezji częstochowskiej.

DEON.PL POLECA

Metropolita częstochowski zwraca uwagę na wielkie znaczenie jakie mają pielgrzymki i fenomen pielgrzymowania. - Pielgrzymi podążający przez naszą ziemię, utrudzeni, zmęczeni, z obolałymi często nogami, nieraz aż do ran, a tak przy tym rozradowani i natchnieni miłością Bożą, są bardzo czytelnym dla nas znakiem dla wiary - podkreśla abp Nowak.

Zdaniem metropolity częstochowskiego "pielgrzymki na Jasną Górę to niezwykły fenomen religijny i społeczny, bo jednoczący ludzi w braterstwie."

Metropolita częstochowski zachęca również wiernych archidiecezji częstochowskiej, by podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę i do innych sanktuariów maryjnych archidiecezji. - "Miasto maryjne Częstochowa, poruszone misjami ewangelizacyjnymi i peregrynacją Krzyża Świętego, niech gorliwiej jeszcze objawi swą miłość do Matki Bożej. Nie zdradzajmy wiary naszych ojców i wielkiej miłości do Jasnej Góry " - napisał abp Nowak.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Pielgrzymi są dla nas znakiem wiary"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.