Pielgrzymka biskupów do Avili w 500. rocznicę urodzin św. Teresy

Pielgrzymka biskupów do Avili w 500. rocznicę urodzin św. Teresy
(fot. shutterstock.com)
KAI / ptt

Św. Teresa jest wspaniałym darem Boga dla ludzkości - powiedział przewodniczący Hiszpańskiej Konferencji Biskupiej kard. Ricardo Blázquez. Stał on na czele pielgrzymki do Avili episkopatu swego kraju, który w ten sposób włączył się w obchody 500. rocznicy św. Teresy od Jezusa.

Na zakończenie wiosennej sesji plenarnej 78 hiszpańskich biskupów udało się w pielgrzymce do Avili - rodzinnego miasta tej wielkiej świętej i doktora Kościoła. Teresy. - Św. Teresa jest wspaniałym darem Boga dla ludzkości - powiedział w homilii kardynał. Przypomniał, że pozostawiła ona po sobie "bezcenne dziedzictwo: życie i duszę, jakie odkrywamy w jej pismach, córki i synów, którzy wcielają w życie jej wielkie dzieło reformy, wreszcie jej dzieła napisane pięknym językiem hiszpańskim, które są żywą księgą".

Zdaniem przewodniczącego episkopatu św. Teresa przypomina nam o "niebezpieczeństwie przeciętności". - Jej doświadczenie może nas skorygować i umocnić w naszym oddaniu się Bogu - stwierdził kaznodzieja. Dodał, że ta mistyczka z Avili mówi obecnemu pokoleniu, że "niezadowolenie naszej kultury wynika z nieznajomości Boga".

Biskupi hiszpańscy odwiedzili w Avili wszystkie miejsca związane ze św. Teresą. Pielgrzymkę zakończyła modlitwa w klasztorze św. Józefa, który stoi u początków reformy zakonu karmelitańskiego, rozpoczętej przez św. Teresę.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pielgrzymka biskupów do Avili w 500. rocznicę urodzin św. Teresy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.