Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana przez policję

Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana przez policję
(fot. YouTube / Nowy Łowiczanin)
1 miesiąc temu
PAP / Onet / df

Pielgrzymi udali się na Jasną Górę w intencji ustania pandemii. Po ok. 30 kilometrach interweniowała policja.

Pątnicy zostali zatrzymani w okolicach Słupi (powiat skierniewicki). Do Częstochowy mieli dotrzeć w sobotę.

Jak informuje portal lowicz24.eu pielgrzymka rozpoczęła się poranną mszą świętą w kościele sióstr bernardynek. Przewodniczył jej biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski. Jak podkreślił, to historyczna pielgrzymka, która wyrusza do Matki Bożej Częstochowskiej mimo panującej pandemii. Przypomniał, że 125 lat temu pielgrzymi z Łowicza uprosili ustanie zarazy cholery, która dziesiątkowała miasto.

Według portalu, pątnicy zostali zatrzymani przez policję w okolicach Słupi (powiat skierniewicki). Powołując się funkcjonariusza skierniewickiej policji, portal poinformował, że pielgrzymka została zatrzymana z powodu nielegalnego zgromadzenia. Jej uczestnicy zostali wylegitymowani.

W rozmowie z portalem Onet mł.insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi, komentowała, że zdaniem funkcjonariuszy, przepisy dot. obostrzeń w stanie epidemii nie były przestrzegane. - Przemieszczanie się w ten sposób tak licznej grupy pod przewodnictwem księdza z łowickiej parafii, w naszej ocenie nie zapewniało przestrzegania obowiązujących nakazów i zakazów stojących na straży bezpieczeństwa sanitarnego

Część pątników wróciła już autami do domu, a niektórzy zapowiadają, że będą kontynuować pielgrzymowanie na Jasną Górę. Do Częstochowy mają dotrzeć w sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Portal lowicz24.eu przypomina, że Łowicka Piesza Pielgrzymka jest jedną z najstarszych w Polsce. Pątnicy wędrują na Jasną Górę nieprzerwanie od 1656 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Radosław Broniek OP
21,54 zł
35,90 zł
  • Czy wszystkie religie są tak samo dobre?
  • Czy katolik może bezpiecznie ćwiczyć jogę i uprawiać medytację?
  • Czy charyzmatycy przekazują fałszywy obraz Boga?
  • Czy zainteresowanie egzorcyzmami jest niebezpieczne?
  • Jakie są prawdziwe i fałszywe zagrożenia dla wiary?
  • ...

Skomentuj artykuł

Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana przez policję
Komentarze (5)
AE
~Adam Ewa
28 maja 2020, 09:16
Ciekawe, że sanktuarium w Lourdes zamknięte. Tam "cudownie uzdrawiające" wody przestały działać? 12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną, kto tego żądał od was, żebyście wydeptywali me dziedzińce? 13 Przestańcie składania czczych ofiar! ...15 Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy. Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham. Ręce wasze pełne są krwi. 16 Obmyjcie się, czyści bądźcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! 17 Zaprawiajcie się w dobrem! (Iż.1, 12-17). Intencje pielgrzymów szlachetne, realizacja...niezgodna z prawem. A przecież chyba w każdym domu jest obraz Matki Bożej. A nawet, jeśli nie, to czy miejsce/obraz uzdrawia, czy modlitwa i "zaprawianie się w dobrym", do czego wzywa Pan Bóg ustami proroka?
JM
~Julia Miko
26 maja 2020, 22:15
Brawo Pielgrzymi
WR
~Wow Ras
28 maja 2020, 16:02
za nielegalne zgromadzenie? Proszę Cię...
AG
~A G
26 maja 2020, 21:01
Mało poważne w tym
JK
~Jan Kowalski
26 maja 2020, 11:23
Pod Trójką policja zatrzymuje nawet jedną osobę pod pretekstem że mogła być "poszukiwana". A tu było o ile więcej "poszukiwanych".

Skomentuj artykuł

Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana przez policję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.