Pielgrzymki 2022. W Szczecinie frekwencja na większa rok temu

Pielgrzymki 2022. W Szczecinie frekwencja na większa rok temu
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Setka pątników jest już na trasie 38. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jedni pielgrzymują na krótkim odcinku, inni planują przejść ponad 500 kilometrów. Biorąc pod uwagę wszystkich to blisko 1/3 pielgrzymów więcej niż rok temu. Gdyby przyjąć liczbę tych, którzy zapisali się na całą trasę, to jest ich 60, w porównaniu z niespełna 50 osobami w ubiegłym roku.

W piątek o godzinie 7 pielgrzymi uczestniczyli we mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym. Przewodniczył jej biskup Henryk Wejman, biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Szczecińska pielgrzymka 2022 

Co roku jedną z głównych intencji jest modlitwa o nowe powołania zakonne i kapłańskie. - Modlimy się o nie. Wszyscy jesteśmy do tego zaproszeni w ciągu całego roku. To nie jest tak, że jak przejdzie pielgrzymka, to nagle wszyscy ruszą do seminarium z wielkim pędem. To decyzja człowieka, na ile wejdzie w relację z Panem Bogiem i wsłucha się w Jego głos. Dlatego prosimy o otwartość - mówi ks. Karol Łabenda, dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Czasem pielgrzymi są z daleka np. ksiądz Marek Szumilas posługuje 40 kilometrów od Jasnej Góry. - Szczecińska przechodzi przez parafię w Starokrzepicach, w której posługuję. Tam jest przedostatni nocleg. W tym roku mam 35. rocznicę święceń kapłańskich, 60. rocznicę życia, także to pielgrzymka życia - podkreśla.

DEON.PL POLECA

Pani Jadwiga i pan Stefan poznali się na Szczecińskiej i tu też sobie ślubowali kilkanaście lat temu. - Jak chodzimy z żoną, to się odmładzamy - przyznaje pan Stefan. - W tym roku dziękujemy za wszystko, co oboje dostaliśmy i o zdrowie dla całej rodziny - dodaje pani Jadwiga.

Pierwsi pielgrzymi wyruszyli z nadmorskiego Pustkowa 25 lipca. Cała trasa pielgrzymki liczy około 630 kilometrów, a to oznacza, że jest najdłuższą w Polsce.

13 sierpnia pielgrzymi planują stanąć przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Zapisy trwają cały czas na szczecinska.pl.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Pielgrzymki 2022. W Szczecinie frekwencja na większa rok temu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.