Pierwsze dziecko w piotrkowskim oknie życia

Pierwsze dziecko w piotrkowskim oknie życia
W całym kraju jest 29 okien życia. Pierwsze zostało stworzone w Krakowie w 2006 roku - uratowano dzięki niemu 11 dzieci (fot. KAI/Krzysztof Król)
KAI/ drr

W Oknie Życia w Piotrkowie Trybunalskim po raz pierwszy zostawiony został noworodek. Opiekujące się punktem siostry salezjanki usłyszały dzwonek w piątek rano. Chłopiec jest zdrowy, podczas chrztu z wody otrzymał imię Jan.

Chłopczyk był zadbany, spokojny, ubrany w czyste ubranka. Przyniesiony został w torbie podróżnej. Salezjanki natychmiast wezwały pogotowie ratunkowe i policję, a później ochrzciły z wody malucha. Jan trafił do szpitala w Piotrkowie, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, wkrótce rozpocznie się procedura adopcyjna chłopca.

Idea utworzenia dwóch Okien Życia - w Łodzi i w Piotrkowie Trybunalskim zrodziła się w środowisku organizującym majowy Marsz wdzięczności za dar życia. Patronat nad Oknem objęła łódzka Caritas.

Podczas marszu udało się zebrać jedynie część pieniędzy niezbędnych do wybudowania punktu. Okazało się jednak, że w Piotrkowie znalazł się prywatny sponsor, który pokrył koszt inwestycji. Okno zostało otwarte 12 września 2009 r. podczas inauguracji peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji łódzkiej.

Opiekę nad nim sprawują siostry salezjanki (Zgromadzenie Sióstr Maryi wspomożycielki). Okno znajduje się na terenie parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Kolejne Okno Życia zostanie otwarte 19 marca w Domu Sióstr Urszulanek, przy ul. Obywatelskiej 60 w Łodzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pierwsze dziecko w piotrkowskim oknie życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.