Pierwsze w historii małżeństwo biskupów

Pierwsze w historii małżeństwo biskupów
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
KAI / ptt

Pierwsza w historii para małżeńska będzie pełniła swą posługę w anglikańskim Kościele Anglii. 65-letni Franck White jest biskupem pomocniczym w Newcastle, zaś jego żona, 58-letnia Alison White została właśnie mianowana biskupem diecezji Hull. Małżeństwem są od ponad 30 lat.

Święcenia biskupie Alison White przyjmie 3 lipca w Yorku, stając się tym samym drugą biskupką w Kościele Anglii, po Libby Lane, która w styczniu objęła diecezję Stockport. Para biskupia zamieszka w Hull, co oznacza, że Franck White będzie dojeżdżał do pracy 150 mil do Newcastle.

Biskupka-nominatka studiowała literaturę angielską i teologię na uniwersytetach w Durham i Leeds. Diakonem została w 1987 r., a pastorem w 1994 r. Ostatnio kierowała parafią św. Jakuba w Riding Mill w hrabstwie Northumberland. - Jest osobą naprawdę pobożną i mądrą - powiedział o niej abp John Sentamu z Yorku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pierwsze w historii małżeństwo biskupów
Komentarze (9)
S
szingan
26 marca 2015, 21:26
Kościół Anglikański od czasów króla Henryka VIII jest tylko z nazwy Kościołem.
M
M.
26 marca 2015, 15:30
Biskupi?! Jacy biskupi?! Czy redaktorzy tego portalu znają katolicką naukę o sukcesji apostolskiej?!
E
Efez
26 marca 2015, 18:04
Patrząc na to co sie dzisiaj dzieje w KK nie zdziwię sie, kiedy za 10 lat przeczytam podobna wiadomość z KK. Jestem nawet pewny, ze za mojego życia taka wiadomość z KK bedzie normalką.
P
plyg
26 marca 2015, 21:33
Rozumujesz tak,jak Ci media wyprały mózgowie. Kościół Anglikański został zdeformowany i podporządkowany władzy króla Henryka VIII i tak zostało mu do dziś. Kościóła Katolickiego żadna władza w innym kraju nie przejęła,pomimo takich zakusów i prób. A to,że ludzie odchodzą z Kościoła na skutek ludzkiej słabości,głupoty,bądź uleganiu obłąkańczym ideologiom - to osobista tragedia tych osób. O powrocie do KK ludzi,którzy powracają z tułaczego życia bez celu (do Boga i Kościoła) jakoś cicho w mediach. A takich ludzi jest wiele.
A
andrzej
26 marca 2015, 22:44
A kościól katolicki napewno nie jest zdeformowany .Tylko niestety niektórzy pasterze naszego kościoła się zdeformowali.Tylko Pan Bóg wie ile to rozbitych rodzin, dzieci zasprawą księży KK. tego statystyki nie podają.
jazmig jazmig
jazmig jazmig
26 marca 2015, 14:30
Oni są takimi biskupami, jak ja madarynem chińskim.
M
mandaryn
26 marca 2015, 14:45
Co masz przeciwko miłości dwóch ludzi w służbie Bogu? Jak katol czegoś nie uznaje to cały świat ma to potępić, nie?
W
Wojciech
26 marca 2015, 15:00
Spokojnie Panie manadrynie . Cieszymy sie z tej służby, szkoda tylko że "biskupi" nie są gejami - możnaby za jednym zamachem zaprzeczyć przywiązaniu do "sterotypowej roli płci" we wspólnocie anglikańskiej - w każdym razie temat do przepracowania...   
jazmig jazmig
jazmig jazmig
26 marca 2015, 17:49
Biskupi są następcami Apostołów. Ci dwaj panowie nimi nie są. Nie wypowiadam się nt. ich uczuć.

Skomentuj artykuł

Pierwsze w historii małżeństwo biskupów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.