[PILNE] Ksiądz popełnił samobójstwo. Był oskarżony o wykorzystywanie seksualne

[PILNE] Ksiądz popełnił samobójstwo. Był oskarżony o wykorzystywanie seksualne
Fot. depositphotos.com
aciprensa.com / tk

Archidiecezja Santa Fe w Nowym Meksyku (USA) poinformowała o samobójstwie ks. Daniela Balizana, oskarżonego o wykorzystywanie seksualne nieletniej. Jego ciało znaleziono w piątek 24 maja w jednym z domów w mieście Springer w stanie Nowy Meksyk.

Ksiądz popełnił samobójstwo

W komunikacie prasowym przesłanym przez archidiecezję czytamy, że 61-letni kapłan odebrał sobie życie przed rozprawą dotyczącą wykorzystywania przez niego osoby nieletniej. Lokalne media podały, że ciało ks. Balizana zostało odnalezione w piątek rano w jednym z domów w mieście Springer w stanie Nowy Meksyk.

W czerwcu zeszłego roku kapłan został oskarżony o zmuszanie i nakłanianie nieletniej poniżej 18. roku życia do aktywności seksualnej. Do rzekomych nadużyć miało dochodzić w latach 2012–2022.

"Archidiecezja Santa Fe jest zasmucona wiadomością o targnięciu się na życie byłego księdza Daniela Balizana. Módlmy się o pocieszenie dla jego rodziny i osób, które się nim opiekowały. Niech Bóg zlituje się nad jego duszą.

DEON.PL POLECA

Daniel oczekiwał na rozprawę w sprawie dotyczącej wykorzystywania seksualnego dziecka. Jego tragiczna decyzja o zakończeniu życia podkreśla dalekosiężne i niszczycielskie konsekwencje przestępstwa znęcania się nad dziećmi – dotykające ofiary, ich bliskich, a nawet samych sprawców.

Archidiecezja Santa Fe potwierdza swoje niezachwiane zaangażowanie w politykę zerowej tolerancji wobec wykorzystywania seksualnego dzieci i dorosłych. Naszym celem jest zapewnienie bezpiecznego środowiska wszystkim dzieciom i niestrudzenie pracujemy, aby zapobiec takim zdarzeniom" – czytamy w komunikacie przesłanym przez archidiecezję Santa Fe.

Źródło: aciprensa.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Martin Ebner

Pytanie o to, czy Kościołowi potrzebni są księża, można uznać za prowokacyjne. Jest niczym atak skierowany w fundamenty wspólnoty i wiary. Jak to – Kościół bez kapłanów, bez szafarzy sakramentów? Ale czy na pewno?

Biblista...

Skomentuj artykuł

[PILNE] Ksiądz popełnił samobójstwo. Był oskarżony o wykorzystywanie seksualne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.