[PILNE] Udaremniony zamach na 68-letniego arcybiskupa. Mężczyzna zadał mu cios nożem

[PILNE] Udaremniony zamach na 68-letniego arcybiskupa. Mężczyzna zadał mu cios nożem
Fot. KRZYSZTOF WINNIK / depositphotos.com
PAP / tk

Metropolita Durango w środkowo-północnym Meksyku abp Faustino Armendáriz Jiménez padł 21 maja ofiarą udaremnionej próby zamachu. Po niedzielnej Mszy św. w miejscowej katedrze podszedł do niego starszy mężczyzna z nożem w ręku i usiłował zadać mu cios. Atak nie powiódł się, gdyż napastnika powstrzymali towarzyszący biskupowi kapłan i zakrystian, którzy następnie przekazali go policji.

Zamach na arcybiskupa

Po zakończeniu liturgii w niedzielne południe 68-letni hierarcha w towarzystwie jednego kapłana i dwóch zakrystianów udawał się do zakrystii. Wówczas podszedł do niego 80-letni mężczyzna, który zapytał arcybiskupa, czy jest nim, a gdy usłyszał odpowiedź twierdzącą, rzucił się na niego z nożem.

DEON.PL POLECA
Napadnięty arcybiskup powiedział później, że gdy zobaczył, co się dzieje, odruchowo się zasłonił. Dodał, że nóż przebił mu sutannę na plecach, ale nie sięgnął skóry. Ksiądz i zakrystian zdołali obezwładnić napastnika i przekazali go w ręce policji.

Groźby śmierci

Arcybiskup wyznał również, że w przeszłości otrzymywał groźby śmierci, ponieważ bronił migrantów w Tamaulipas. Dotychczas jednak nie znalazł się w tak konkretnej sytuacji zagrożenia. Incydent potwierdziła archidiecezja Durango, położona na północny zachód od Miasta Meksyku.

DEON.PL POLECA

W ubiegłym roku w Meksyku zabito dwóch księży jezuitów. Ich zabójcy pochodzili z grupy przestępczości zorganizowanej. Sprawa ta wywołała debatę między Kościołem a rządem na temat sytuacji w zakresie bezpieczeństwa i odpowiednich środków zaradczych.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Glinka

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej.

Stał się człowiekiem...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

[PILNE] Udaremniony zamach na 68-letniego arcybiskupa. Mężczyzna zadał mu cios nożem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.