"Pismo Święte jest DNA każdego chrześcijanina"

"Pismo Święte jest DNA każdego chrześcijanina"
(fot. Eliza Bartkiewicz)
PAP / kk

Jeżeli mówimy, że Pismo Święte jest DNA każdego chrześcijanina, to nie jest możliwe, by chrześcijanin nie uświadamiał sobie tego jak najczęściej - podkreślił abp Stanisław Gądecki, zachęcając do udziału w Narodowy Dniu Czytania Pisma Świętego.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem "Weź i czytaj" odbywa się w Polsce po raz pierwszy, a jego inspiracją były ubiegłoroczne obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. W niedzielę w kościołach katolickich ma miejsce lektura wybranych tekstów z "Listu do Galatów".

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w nagraniu wideo opublikowanym w niedzielę m.in. na stronie internetowej KEP podkreślił, że "jeżeli mówimy, że Pismo Święte, Słowo Natchnione, jest DNA każdego chrześcijanina, to nie jest możliwe, by chrześcijanin nie uświadamiał sobie tego jak najczęściej".

Abp Gądecki zaznaczył także, że żadne inne lektury, choćby nawet i te najbardziej wartościowe "nie są porównywalne z Pismem Świętym, bo ono wnosi życie wieczne".

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa. Jest to powtarzany dość często slogan, ale w tym jest rzeczywiście prawda, że bez Pisma Świętego trudno myśleć o zbawieniu" - podkreślił.

DEON.PL POLECA

Abp Gądecki zachęcił w niedzielę każdego, "od najmniejszego do największego, od najmłodszego do najstarszego", aby wzięli udział "w tym pięknym dziele, jakim jest Narodowe Czytanie Pisma Świętego".

Do wydarzenia odniósł się w niedzielę w Watykanie także papież Franciszek, który podkreślił, że "formacja chrześcijańska opiera się na Słowie Bożym, dlatego z zadowoleniem odnotowuję, że dzisiaj w Polsce trwa «niedziela biblijna»". "W parafiach, w szkole i w mediach czytana jest publicznie część Pisma Świętego. Życzę wszelkiego dobra tej inicjatywie" - powiedział papież.

Organizatorami Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego są: Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, Fundacja Soar i Fundacja Dabar.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Pismo Święte jest DNA każdego chrześcijanina"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.